benjamin breeg

  • leziz (652)
  • 539
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

üst kattan alt kata iple sarkıtılmış efsane nesil

sözlükte o kadar aradım bulamadım ama sanırım efsane nesil serisi kapanmadan bahsedilmesi gereken bir başka nesil. lan gerçekten kimse neden bahsetmemiş? bizim eski mahallede buna benden başka maruz kalan en az iki kişi daha biliyorum. genelde evin anahtarının içeride unutulduğu durumlarda iş başına geçerdi bu nesil.

o zaman dokuz on yaşındayım üst katımızdaki dairede teyzemler oturuyordu bizim evin anahtarı ise içeride unutulmuştu. sonra evin kapısını içerden açmak için beni seçmişlerdi bizimkiler. şimdi düşününce neden bir çilingir değil de ben hiç bir fikrim yok amk. neyse eniştem geldi bi torba giydirdi bana sonra o renkli ucuz çamaşır iplerinden birini üç dört kez etrafımda sardı. sonra balkon korkuluğuna çıktım. aşağı en az on beş metre dördüncü kattayız. derin nefes aldım ve baş parmağımla "ok" işareti yaptım. enişte ipi sarkıtmaya başladı ve ben ayaklarım yerden kesik havadayım. o ara ip sallanmaya başlayınca kafayı balkon duvarına vurdum bi kaç kez. "enişte we have a problem" dedim ipi düzeltti. ama yolculuk devam ediyor. sanki uzayda spacewalk yapan astronot gibiydim ancak hayvan gibi yer çekimi var ve ip de koltukaltlarımı zorluyor ters bi hareket yapsam belki yere çakılıp ziyan olacağım.

yaklaşık bir dakka kadar süren bu tehlikeli misyondan sonra bizim balkonun korkuluklarına ayak bastım. eniştem ipi bıraktı. balkona atladım. iple beraber koşa koşa evin kapısını açtım içeriden kuzenlerim falan hepsi tebrik etti beni annemse heyecanlıydı ama o da sevinç gözyaşlarına boğuldu daha sonra. yani bazen buna benzer olayları düşünüyorum da bu yaşa kadar gelmem gerçekten mucize. neyse o zamanlar mahallemizde normal karşılanan bi durumdu aslında nasa scout göndermiş olsaydı bugün çok sağlam astronotlarla uzayda temsil edilebilirdik. kısfmet.

devamını okuyayım »
09.04.2015 10:44