benjamin breeg

  • leziz (651)
  • 528
  • 5
  • 1
  • 0
  • dün

gerçek hayattan troll'lük örnekleri

kısa bir süreliğine geldiğim bu yabancı şehirde başını sokacak bir ev bulmak için çektiğim sıkıntıdan sonra canımın içi, yalnız ve tipsiz ülkemin 59'dan beri avrupa birliğine girmek için sarf ettiği çabayı daha iyi anladım. önce ev arama sitelerine para ile üye olmak zorundasın hatta gold+ üyelik, platin üyelik gibi seçenekler de mevcut, üye olurken de nasıl bişey istersin diye sorarlar, "short-term", "long-term", "one night stand"..vs ayrıca senin profilini de gezip sana boşta olan evleri de önerebiliyorlar yani anlayacağınız durum tam bir yonja.com misali amaç ise siteden ev düşürmek hal böyle olunca ben de koydum kenan imirzalıoğlu'nun deli yürek'ten kalma bir fotoğrafınıi altına da ekledim camsız evler yazmasın lütfen ve asl durumumu kısaca anlatan şablon bi yazıyı hayvanlar gibi elli atmış profile gönderdim. normalde mesajına geri dönen odasını kiraya verecek şahıs ve varsa evin diğer sakinleri ile bir ilk buluşmayı gerçekleştirirsin az muhabbet belki mulakat gibi ama benimkiler nedense hep müzakere tadında geçti amk. özellikle balkan ülkelerinden olanlar her seferinde mutlaka konuyu osmanlı'ya getirirler. biri "siz neden eflak boğdan sürekli istemek" diyor, öbürü "osmanlı olmasaydı bizim ülke iki yüz yıl ilerde olmak" diyor, diğer "baklava da bizim yoğurt da hatta dolma da" diyor. lan yeter tamam amk diyorum'hatta haklısın kardeşim diyorum geçmişte bazı tatsızlıklar yaşanmış olabilir ama bana şu an acil bi ev lazım diyorum. yok. ses yok.

işte yine vlad adlı rus bi herifin "boş oda! bu fırsatı kaçırmayın! süper ve cool bi rus kızı oda arkadaşınız! x euro kira y euro depozito" ilanına mesajımı attım neyse ki cevap geldi hemen görüşme günü saati ayarladık ve o gün saat akşamın sekizinde evdeydim. hızlı bi şekilde oda, mutfak, salon, duj bakınırken o sırada "dıs haus is bladi o'sım" diye bağıran bi ağır manchester aksanlı bi ingilizin de evde dolaştığını fark ettim. o da evin diğer adayı. ev sakini olan rus kız ise ortalıkta yok sebebini sorunca "ya kız için sorun değil kimin ev arkadaşı olduğu, yeter ki biri olsun" cevabı aldık. ingilizle ikimiz de evi beğendiğimizi belirttikten sonra rus o zaman şurda güzel bir bar var oraya gidelim de bişeyler içelim dedi tamam dedik. yolda yürürken ingiliz bu sefer açtı muhabbeti "türklerin kebap'dan başka nesi meşhur haha" yok "türkiye dünya kupasında ne yaptı" yok "siz türkler deveye mi biniyoruz haha" yok sikiyoruz biz dedim. bi bitmediniz amk diye de ekledim. aklınca beni rus'un yanında küçük düşürüp eve kendisi geçecek. hayır benimse hayatımda ne bi milliyet davam olmuş şimdiye kadar ne bununla övünmüşüm, ne de gocunmuşum. biraz özenti de olsa bohem bi hayat bellemişim kendime. ötesini geçtim hayatın detaylarında hep bi absürtlük peşinde koşan ve yakalayınca bundan garip bir haz ya da mutluluk alan biri olmuşum sürekli. nitekim onlardan biriyle daha karşı karşıyayım işte. sağımda rusya devlet başkanı vladimir putin'in ismini taşıyan vladimir adlı bi rus, solumda ise ingiltere başbakanı david cameron'un ismini taşıyan david adlı bi ingiliz ve ben bir bara gidiyoruz. atma recep dediğinizi duyar gibiyim atmıyorum, recep değilim ben ismimi vermeyeceğim fakat bu kutsal kaynağa el basarım ki vladimir ve david ile bi ingiliz, bi rus, bi türk misali bara giriyoruz.

dökük, eski, leş gibi bi puba girdik ilk tur biraları vladimir bir rus oligark edasında sipariş ettikten sonra "bakın en az 40 kişiden mesaj geldi haha"diye whatsapp'ını gösteriyor gerçekten de her milletten insan bu eve talip olduğunu öğreniyoruz. ben ise david denen britanya köpeğinden gıcık kapmış durumdayım, evden de pek umudum yok, birazdan da alkol alacağım o zaman ne duruyorsun amk troll olsana dedim. konu futboldan başladı ikisi de manchester united manyağı çıktı. old trafford anılarını falan anlatıyorlar birbirlerine can ciğer kuzu sarması oldu ibneler iki dakika'da ta ki rus herif tuvalate gidene kadar. ortamı trollemek için elimde çok büyük bi koz vardı futbol değil siyaset. ikisinin yanında konuyu açamazdım amacım anlaşılırdı. fakat rus herif tuvaletteyken bi enver aysever kışkırtıcığıyla ingilize dönüp;

-> "davidcim, putin pek yakinda avrupa'nin tulatini sikecegim diyor, berlin'e paris'e girecegim diyor tekrardan ingiltere'nin de kralice'nin de amina koyim diyor ne dusunuyorsun bu konuda?" diyerekten ilk kıvılcımı verdim.

sonra bu david durumu açıklarken vlad geri geldi o da konuya müdahil oldu ve yine şansıma ki bu rus herif öyle aktivist bi rus değil de tam putin manyağı biri çıktı ingiliz ise klasik milliyetçi. ve ukrayna olayları üstünden harıl harıl tartışmaya başladılar. ben ise rusa gazı veriyorum. oysa gazı veren biziz bütün avrupaya diyor vlad. eğer ters bişey yaparsanız ulu önder liderimiz putin vanayı kapar soğuktan donarsınız diyor. tabii lan putin siker diyorum. david'in üstüne gidiyoruz acımadan. abd,ingiliz ve batı medyasının kırımdaki olayları çarpıttığını ve dünyanın bütün pis işlerini asıl sizin ülkelerin başından çıkıyor diye ekliyor vlad, ben ise şöyle bir geçmişe gidip 1856'daki kırım savaşının da rus - türk arasında bi mesele olduunu ingilizlerin ne sikime orda olduğunu söylüyorum. ingilizin yuzu artik iyice asiliyor. troll'lük gerçek hayatta daha güzelmiş amk ozet gectim ben ama iki saat civari surdu bu tartisma ve sonunda ingiliz bardan siktir olup gitti. ben tatmin olmuştum . rus arkadaşa veda ederken benden numarımı isteyip haftasonları beraber takılabileceğimizi sordu. olur dedim hatta bi haftasonu oturduk bi yerde derken beş altı herif daha geldi onlar da bunun yeni arkadaşlarıymış. evden naber diye soruyorum daha kız karar vermedi diyor ve ben başka alternatiflere devam ediyorum.

işte yine nina adlı rus bi kızın "evimde boş oda! bu fırsatı kaçırmayın! x euro kira y euro depozito..vs" ilanını gördüm ve görmemle beynimde şimşekler çaktı. zira bu ev vladimir'in ilan verdiği eve çok benziyordu. o an herifin ilana koyduğu " süper ve cool bi rus kızı oda arkadaşınız!" yazısı gözümün önüne geldi, sonra eve bakarken "ya kız için sorun değil kimin ev arkadaşı olduğu, yeter ki biri olsun" demesi aklıma geldi, daha sonra bardayken "bakın en az 40 kişiden mesaj geldi haha" kahkahası canlandi gozumde, daha sonra telefon numaramı alıp haftasonu takılmamız üstüne "film/nargile/bira" arkadas grubuna eklenmem geldi ve en son olarak nina'nım ilana "not:sadece kız ev arkadaşı arıyorum" kısmını da görünce vay amına kobayashi dedim,dondum öyle şaşırdım, kahve fincanım düştü yere. herif meğersem troll'lüğün kralını yapmış haberimiz olmadan. kızın odasını kullanarak kendine yeni geldiği bu şehirde bi şekilde çevre yaratmak istemiş ayı oğlu ayı, hani kötü bişey değil belki ama insan kendini kullanılmış gibi hissediyor böyle. bi de o bardaki stratejik derinlik içeren müthiş hamlelerimle yaptığım trollükle övünüyordum herkese. hayır tüm bunların üstüne, o bardaki adı bilinmeyen şahsın da ortadoğu'nun efsane stratejisti ve aslında geleceğin türkiye başbakanın adını taşıdığını nerden bilebilirdim ki o zaman. holy ışid! ismimi vermeyecektim sözde.

devamını okuyayım »
22.08.2014 10:34