berhava

  • 265
  • 57
  • 22
  • 1
  • bugün

şenol güneş

şenol hoca dedik gittiği her takımdan yıldız çıkartıyor. trabzon da futbolcu çöplüğüne dönmüştü ve belli ki bu marifeti güvenli kadro tercihine kurban gidiyor.

cyle larin
alexander milosevic
kerim frei
gökhan töre
oğuzhan özyakup
tolgay ali arsan
orkan çınar
pedro franco
atınç nukan
matej mitrovic
aras özbiliz
ömer şişmanoğlu
günay güvenç

isimleri için potansiyel denilebilir. ve bunlardan bir kısmı birkaçı düzenli forma giyen veya rotasyona girmiş gençlerdi. kim nereye geldi?

cenk tosun çıkartabildik bir tane. oğuzhan sene sonunda gideceği için herhalde takımdan koptu gitti. gökhan töre de başarılı diyelim, west ham'a gitti geldi. onun dışına şenol hoca mario gomez, jose sosa, anderson talisca, vincent aboubakar'ı mı partlattı diyeceğiz? adriano, gökhan gönül, caner erkin'i mi parlattı? beşiktaş bugün kadro kalitesi olarak rakiplerinin 2-3 gömlek üstünde. bu kaliteye gençleri dahil edemeyen teknik heyetin başarısızlığı gibi görünüyor. dolayısıyla başakşehir dışında rakiplerinden yaşlı bir takım beşiktaş. ilk 11 yaş ortalamasıyla belki yarıştığı liglerin en yaşlısı.

şenol güneş başarılı bir hoca, kariyeri ve beşiktaş'ta kazandıklarına bakarak aksini söyleyemeyiz. fakat beşiktaş real madrid olmayı hedeflemiyordu, porto olmak hedefine de şenol güneş algılanan profiline karşın beşiktaş'ın başındaki performansıyla uygun görünmüyor.

devamını okuyayım »
25.03.2018 20:15