beriaberia

  • baldan tatlı (632)
  • 643
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

türkiye

boku yemiştir. bunu dün daha da iyi anladım başımıza gelen bu olay yüzünden:
ailemle buluşmak için bir sokağın başına yürüyorum. sokağın başında yolun ortasında dörtlüleri yakmış bir araba görüyorum. aa ne kadar bizim arabamıza benziyor. lannn bizim araba bu! yanında da bir kalabalık toplanmış. küçük emrah gibi koştum, allah kimseyi böyle şeylerle sınamasın. neyse bir trafik kazası olmuş ama bizimkiler sağlam. su damacanaları taşıyan bir motosikletli, motosikletinde 5 tane su damacanası var. bunların dördü de cam. neyse bu arkadaş hızla gelip bizim arabaya çarpmış. motosiklet devrilmiş. damacanalar kırılmış. çocuk da dışarı fırlıyor ama kaskı var. elini yaralıyor. üstünden ne ehliyet ne de kimlik çıkmadı. kim bilir nereli ve kaç yaşında.
neyse önce ambülans geldi. sonra da polis geldi. polisle eş zamanlı olarak çocuğun patronu da damladı.
polis sorular soruyor, bizimkiler cevap veriyor, bu arada bu parton denecek tip de polise dönüp dedi ki memur bey, motoru ben kullanıyordum.
çünkü muhtemelen çocuğun ehliyeti yok ve sucunun başı belaya giricek. neyse insanlar biz bağırdık çağırdık hayır motoru kullanan sen değildin diye. ya şaka gibi. orada bir sürü görgü tanığı var. yetmedi kazayı yapan diğer arabanın şoforü var. yaralanan çocuk ambülansta ambulans da orada olay yerinde. ve bu adam hepimizin gözünde bakaaa baka yalan beyan yapabildi. buna cesaret edebildi. çünkü onun için normal bi durum. biz de kayıt dışı işçi çalıştırıyor aman patronun başı belaya girmesin diye susacaktık. resmen böyle düşündü.
asıl trajik olan durum polisin sallamazlığı..adamın yalan ifade vermesini hiç sorun etmediler. hatta motorcuya ambulans çağırdı diye bizimkilere sitem etti. bu ufak bir kazaymış kendi aranızda da çözebilirdiniz dedi. yürüyerek bir hastaneye gidilebilirdi falan gibi bişeyler geveledi. bütün ilçeye biz bakıyoruz deyip gittiler.
bir motosiklette neden 5 tane damacana var tehlikeli değil mi falan diye kızdık. patron adamın cevabı "eh çok talep var suyum geç kaldı diye aramayı biliyorsunuz".
işte türkiyeyi derinlemesine anlatan ufak bir kesittir bu bence. yanlış kablolar birbirine bağlanmış gibi. sebep sonuç ilişkisi yok. kural yok. ve bu daha da artacak.

devamını okuyayım »
07.01.2016 17:38