berthel

  • 1812
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

istanbul'daki binalar nasıl yenilenecek sorunsalı

bizim ülkede çok garip bir önlem alma eylemi var ve ben sadece türkiye'de olduğunu düşünüyorum.

şöyle ki herhangi bir konuda bir soruna karşı önlem alınması için öncelikli olarak kayıp ya da zarar yaşanması gerekiyor. örnek vermek gerekirse sokaktaki rögar kapağı kayıp olan çukur kapatılmaz, etrafına yalandan ufak kaldırım taşları koyulur ve birinin o çukura düşüp ölmesi beklenir. sonunda biri düşer ve can verir ertesi gün rögar kapağı takılır ve hiçbir şey olmamış gibi devam edilir.

başka bir örnek daha vereyim. trafik ışıklarının hatalı olduğu bir caddede olası bir kaza ihtimali oldukça yüksektir. yetkililere bildirilir. sonra uygun zaman beklenir. ilerideki zamanda bir trafik kazası olur, ölüler ve yaralılar vardır. ertesi gün o trafik ışığındaki problem düzeltilir.

sadece istanbul'daki değil türkiye'deki bütün bölgelerde aynı sistem mevcut. bir problemin öngörülmesi halinde önlem alınması gerekirken iş işten geçtikten sonra önlem alınır. siz diyin tembellik ben diyim ihmalkarlık. sonuç olarak konumuza dönecek olursak istanbul'daki hasarlı evlerin yıkılması gerektiğini siz de ben de yetkili makamlar da biliyor ama dediğim gibi doğru zaman bekleniyor.

devamını okuyayım »