besteceeu

  • 91
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

concerta

doktorum tarafından depresyonla birlikte dikkat eksikliği teşhisi konduğunda 6 ay civarı kullandığım ilaçtır kendisi. ilk 2 hafta ritalin içtim daha sonra sürekli ilaç içmekten bıktığım için concerta’ya geçiş yaptım. bazılarının yazdığı gibi bu ilacı bulmak zor ve her eczane vermiyor. kullandığım zamanlarda eczane eczane geziyodum. tanıdık bir eczacı vardı sorduğumda sıkıntı çıkarıyo o yüzden çok satmıyoruz demişti. yani ihtiyacınız yoksa kullananlara engel olmamak için lütfen almayın.

etkilerine gelecek olursak eğer ritalin gibi anlık ama kısa bir süre değil yavaş yavaş ama uzun süreyle etki ediyor. bende olan yan etkileri sürekli çenemi kasmamdan dolayı çene ağrısı, mide bulantısı, iştahsızlık, uykusuzluk, yüksek tansiyon ve nabız. geceleri bazen bu ilacın etkisi geçse de artık uyuyabilsem diye beklediğim bile oldu. bu ilaç bana çok yardımcı olmadı çünkü benim insanlarla olan iletişimimi ve tepkilerimi de baskılıyordu. ilacı almadığım gün konuşmak için hevesliyken, ilacı aldığım gün herkesi kısa cümlelerle geçiştiriyordum. dikkatimi toplamama yardımcı oldu ancak dikkatimi anlık olarak başka bişeye kaydırdığımdaysa kendimi ondan alamadığımı fark ettim.

artık çok zorunda kalmadıkça kullanmıyorum. çünkü yan etkileri gerçekten çok kötü. kesinlikle kimseye önermiyorum. “bunu içiyon sınavlar çıtır çerez geliyo” diyenlere sakın inanmayın. ben kendimi bir konuya vermekte çok zorlandığımda ve gerçekten veremediğimi fark ettiğimde son çare olarak kullanıyorum. umarım kimsenin böyle ilaçlara ihtiyacı kalmaz. kullanacaklara şimdiden geçmiş olsun.

devamını okuyayım »