bgv motoru

  • hırçın golcü (254)
  • 751
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz

hakkaten görmeye çalışsam bile bi bok göremeyecekmişim meğer diye düşündüren poğaça suratlı insan kaynakları uzmanı sorusu. insan kaynakları dediğin şey zaten kerameti kendinden menkul bir hadise. bir vakitler pek de önemsemediğim bir iş görüşmesinde yumurtladı bunu bi kızcağız. dedim aptallık en büyük günahsa cehennemde ani gelsin.

- 5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
- tam 5 yıl mı, mesela 26 ekim 2011 gibi mi?
- heheeh..aşağı yukarı diyelim!?!
- 5 yıl sonra. hmm. 3 yıl sonra bir gün trafikte bunalmışım, ışıklarda bekliyorum. yanımda sadece aynalı camları benim arabadan daha pahalı bir araba durmuş. cam yavaştan açılıyor. ardından, kalantor ve olmazsa olmaz purolu bir modern zamanlar hulusi kentmen'i beliriyor. diyor ki; "evlat, ben çok zenginim. ama zenginlik bana mutluluk vermiyor. halbuki bu paranın küçük bir bölümünü bile sana versem nasıl hayatın değişir belli değil. al şu çeki, git hemen bozdur ve bütün hayallerini gerçekleştir."
diyorum ki: "amca, bu replikler benim repliklerdi, rol çalmana kızacaktım ama sıfırlar bolmuş, merak etme, mutluluk jeneratörü olucam, seni bile ışıl ışıl yapıcam."
bundan parayı alıyorum. dünyada ne kadar görmediğim ücra köşe varsa gidip görüyorum. sonra bakıyorum 2 sene geçmiş. 26 ekim 2011 olmuş. aa diyorum, bugün bi arkaşın nikahı vardı. o zaman benim peru'da ne işim var?
- 5 yıl sonra kendinizi peru'da mı görüyosunuz?
- lima havaalanı.

devamını okuyayım »
13.04.2011 12:20