big king xxl

  • 997
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

alaçatı beyaz ev otel

aslında suç bunlarda değil; tatil yapmak için çok daha güzel ve sakin yerler varken 3-5 ünlü geziyor diye bu götü boklu yerlere prim veren insanlarda.

bundan 10-15 sene önce ineklerden süt sağıp da çeşme'de akşam evlerin kapı önlerine pet şişeyle bırakarak süt satan bu insanlar artık kendilerini butik otel işletmecisi olarak görmeye başlayınca alışmadık götte don durmaz hesabı bu tür olaylar yaşanması gayet olasıdır. bu cümleden kimseyi küçümsediğim gibi bir anlam çıkarılmasın tabi. turizm sektöründe olup da turizm'in t'sinden anlamayan ve müşteriye nasıl davranılacağını bile öğrenemeyen insanlarla dolu bir sektörün insanlarınadır benim eleştirim.

bir izmirli ve çocukluğumdan beri neredeyse tüm yaz aylarını orada geçiren birisi olarak çeşme'nin nereden nereye geldiğine an be an tanık oldum. sadece kendini butik otel sanan uyduruk pansiyonlarıyla değil elbette. aya yorgi koyunda aynı içki şişesini her seferinde farklı fiyattan kakalamaya çalışan, mekanların önünde bulunan toz-toprak zeminli arsalara arabayı parkedince 30 tl otopark parası isteyen, 50 kuruşluk kumru ekmeğine iki dilim salam ve peynir koyup 10 liraya satan, ılıca'daki iskender döner'den bile kuver almaya başlayan bu götü kalkık işletmeleriyle çeşme'nin bugün geldiği nokta budur.

bence kimsenin artık bunları şikayet etmeye hakkı yok. her türlü haksızlığa ve adam kazıklamaya rağmen çeşme'ye ve alaçatı'ya bu şekilde prim veren insanlar kendi elleriyle bir canavar yarattılar sonunda.

devamını okuyayım »