bilgeis

  • bıçkın (471)
  • 621
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

asla aşık olunası bir insan olamayacağını anlamak

bu akşam kafama taş gibi düşüp bir anda aymamı sağlayan durum. tüm gün yağmur yağmıştı. akşam üstü nihayet dindi. yollar ıslak, sokak lambaları ıslak yola yansıyor. hava ne soğuk ne de ılık. yürümek için çok elverişliydi. bilmem kaç durak önce indim. bir saat yürüme mesafesiydi eve. karanlık tabi. baktım herkes çift. bir ben tek. niye yalnız olduğumu tahlil ederken aydım. tabi yalnızım, çünkü kimse bana aşık değil. tam da bu başlığın içeriği geçmiş demek ki aklımdan. bugüne kadar kimsenin bana çok da aşık olmadığını düşündüm. hiç kimse benim için yanıp tutuşmuş değildi. ufak tefek sevmeleri saymazsak, kimsenin bana aşık olup da aşkımdan deli divane olduğunu görmedim.

"aşık olunası bir insan" nasıl olunur bilmiyorum. sonradan olunur mu, ya da fabrika çıkışımızda var mı o özellik? başkalarının aşık olduğu insanlara bakıyorum. bana göre, adam ya da kadın çok da çekici değil. kimi güzel değil, kimi yakışıklı değil. he diyorum, demek ki aşkın tiple çok da ilgisi yok. peki allah'ın belası aşk denen illet neyle ilgili? neden kimilerine aşık olunurken, kimilerine aşık olunmuyor acaba? bizi çekici ya da itici yapan şeyler neler? neden "aşık olunası bir insan" değiliz?

artık genç de değilim. asla aşık olunası bir insan olamayacağımı anlamak için en uygun yıllarımı yaşıyorum. 40 yaşına çok az kaldı. bu yaşta da anlayamazsam yuh bana yani. kader gözüme gözüme sokarken olayı, kafamı başka yere çevirmem sonucu değiştirmiyor.

bundan sonra yapmam gereken belli. aşk meşk boş, deyip, kendimi buna inandırıp, hayatı bambaşka bir bakış açısıyla yaşamak... ah bu romantik yaradılışım. tüküreyim hayata bakış açıma. romantik de neye romantiksek artık. cidden niye asla aşık olunası bir insan olamadık, onu çözmek istiyorum. anladık tamam, aşık olunacak bi numaramız yok. iyi de o numara ne?

kendisine sık sık aşık olunan kişilerin yazmasını rica ediyorum. sizde olup da bizde olmayan şey ne?

devamını okuyayım »
29.10.2016 22:27