bim insani

  • 1636
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

cev'in wild card'ı galatasaray'a vermesi

ntvmsnbc'de yayınlanan haber uyarınca gerekçe olarak fenerbahçe'nin cev kurallarına uymamasının gösterildiği hadisedir. burada sorulması gereken asıl soru ise "lobiyi kim yaptı", "voleybol federasyonun her bir icraatı neden fenerbahçenin aleyhine oluyor"dan önce söz konusu kural ya da kriterlerin ne olduğu ve fenerbahçenin neden bunu karşılayamadığıdır. geçtiğimiz günlerde universal, kendi maddi sorunları nedeni sponsorluktan çekildiğini açıklamıştı. insanın aklına cev'in bütçe açısından bir asgari koşul öngördüğü ve sponsorsuz fenerbahçenin de mevcut hali ile bunu karşılayamadığı geliyor. 3 temmuz ve sonrası gelişmelerde cemaatin parmağına inanıyorum ama gelip de voleybolu da bazı odaklara bağlamamak lazım.

ayrıca paranoya paranoya bir yere kadar: naz aydemir' in ücretini arttırmayan da mı "fettullah gülen hocaefendi hazretleri" ve "hizmet hareketi"? nevriye yılmaz ile halen anlaşılamamış olmasını mehmet baransu ile mi ilişkilendireceğiz? eğer ki arslan ekşi de yuvadan uçsaydı bunun sorumlusu ruşen çakırmı olacaktı?

ben de biliyorum erol ünal karabıyıkın nasıl biri olduğunu (bkz: #28064473). ama önce kendi üzerimize düşenleri bir yapalım, sonra düşmanlara yönelelim. yoksa aleyhimizdeki her haberde komplo teorilerine, kulislere sarılırsak zakzuk 'un dediğinden beter oluruz (bkz: #28661227);

--- spoiler ---

winterfell'i 20 kişilik greyjoy kuvvetine bırakan starklar mı daha vahim durumda, yoksa topbaş'ın oğlunun, tayyip erdoğan'ın oğlunun kaynının yöneticisi olduğu fenerbahçe yönetimi mi?

--- spoiler ---

edit: bu arada saniyesinde gelen ispiyonlama hususunu da anlayamadım. sorun muhterem hocaefendi'ye feto demekse kınıyorum, demirel'e de sülo dedi bu halk ne olmuş? game of thrones göndermesine spoiler vermemekse kusura bakılmasın düzelttim. yok eğer büyük başkan, voleybolumuzun hamisi, ulu önder karabıyık ise onu da can yücel'in veciz ifadesine havale ediyorum. ifadeyi yazıp bakınız da diyebilirdim ama şimdi bi ispiyon daha yemeyelim yazık bana.

devamını okuyayım »
22.05.2012 11:21