bir gezenti

  • hippi (427)
  • 529
  • 6
  • 1
  • 0
  • dün

ziya selçuk öğretmen maaşı açıklaması

öğretmene ekşici tayfa düşman, esnafı düşman, polisi düşman, son moda bekçisi düşman... daha da güzeli öğretmene öğretmen düşman :) ( kastettiğim özellikle özel okul ve dersane öğretmenleri) sanki özeldekilerin düşük maaş almasının nedeni kamudaki öğretmen:) okullar virüs sebebiyle kapandı yine öğretmenler hedef tahtasına kondu. okullar şu an açıldı yine yaranılmadı yine düşmanca başlıklar. inanın artık okuyup gülüp geçiyorum yorumlara hakaretlere . hele bazılarının acınacak halde olduğu yorumlarından o kadar belli ki...
sizin hatanız 1 milyon öğretmenin her birni aynı kefeye koymak. 1 kişi ya da 1000 kişi bilemedin 10000 kişi yazıyor öğretmenler online seminer istiyor diye. hemen ana avrat küfürler öğretmenlere. yahu geriye kaldı 900 küsur bin öğretmen . tek tek biliyor musun ne düşündüklerini de nefretini kusıyorsun?
ha son olarak belki birçoğunuzu yine sinirlendirecek ama maaşlar son yıllarda özellikle öğretmen bazında çok düştü. ister asgari ücretle kıyasla, ister polisle kıyasla ister bekçiyle ister astsubayla... bu mesleklerle öğremenler arasındaki fark ciddi boyutlara ulaştı. şu ağzınızdan düşürmediğiniz ek ders olayı da özellikle branş öğretmenlernin birçoğunda yok. siz ekşicilere göre uber güzel maaş alan ve rahat olan bu meslek nedense gençler arasında hiç popüler değil işin ilginci:) koskoca sınıfta öğretmen olmak isteyen hiç çıkmaz mı yav? inanmayan sorsun etrafındaki gençlere ne olmak istiyırsun diye. kaç kişi ben öğretmen olmak istiyorum diyecek merak ediyorum. kendi özelimde benim meslek dışında aileden şurdan burdan gelirim olduğu için şanslı sayılırım. ama dığru düzgün para kazanmak istiyorum diyen gençler için öğretmenlik son sırada bile değil bilin istedim.
daha uzun uzun yazılır ama gerek yok.özelden mesaj atacaklar olacak. eleştirilere açığım ama hakaret küfür vs gerek yok.

devamını okuyayım »