birahalasoguk

  • hırçın golcü (265)
  • 566
  • 65
  • 12
  • 1
  • bugün

kaza mağduru şoföre kasko dayatılması rezaleti

üst edit: servis direkt olarak "kaskonuz olsaydı servisi kaskonuza başlatıp, sonra karşı tarafın sigortasına rücu edecektik." dedi. rücu mu diyorlar ne diyorlarsa işte. ama kaskom olmadığı için servis aracı kabul etmedi. olay budur. ben neden hasarı cebimden ödeyeyim de sonra karşı tarafın sigortasının beni süründürmesine izin vereyim yahu. normal mi bu?

üst edit2: ilk arabam ve yaşım 25-30 aralığında olduğu için, 18 yaşımdan bu yana kazam ve trafik cezam olmamasına rağmen 3.400 lira civarı bir kasko bedeli çektiler. bu fiyata kasko yaptıran enayidir. aracı da her gün kullanmıyorum üstelik.
araç yetkili servislerinin ve kasko şirketlerinin rant uğruna, kazaya maruz kalmış ama kasko yaptırmamış araç sahiplerini daha da mağdur ettiği rezalettir.

geçen cuma bir araç, 6 ay önce aldığım arabama seyir halindeyken arkadan çarptı. yüzde 100 suçlu karşı taraf. kabul etti. tutanaklar tutuldu. karşı tarafın sigorta karşılayacak hasarı.

aracı yetkili servise götürdüm, aracı da ordan almıştım zaten. bana "kaskonuz olmadan servis başlatamıyoruz." dediler. yuh, neden? ben suçlu değilim karşı taraf ödeyecek sigortası var." dememe rağmen "işleyiş böyle bir çok serviste de uygulama böyle." dediler.

yahu ben bu fiyatlarla kasko yaptırmak zorunda mıyım ? dikkatli bir şoför olmamın bedeli mağduriyet mi?
üstelik bu kazada benim hiç bir suçum yokken aracı aldığım yetkili servis aracıma bakmıyor. yazık.

edit: servis ismini bilerek vermedim. çünkü görüştüğüm kişi bunun hemen hemen bir çok yetkili serviste böyle olduğunu söyledi. isteyene dm'den yazarım ama.

devamını okuyayım »
05.03.2018 16:06