biraz akilli biraz salak

  • 1025
  • 5
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

chris keller tobias beecher aşkı

hayatımda izlediğim en gerçekçi aşktı bu aşk. beni acıtan, sanki yaşayan benmişim gibi beni etkileyen.
kendimi beecher'ın yerine koydum hep bu aşkta. bilmiyorum daha bizdendi daha iyiydi. çok çekmişti.
--- spoiler ---

keller'in beecher'in kollarını bacaklarını kırdığı sahnede bu adam daha dibe batamaz dedim. ama sonra onun yerinde bile olmak istedim. çok dibe battı beecher ama çıkmasını bildi. en çok seven, çok çeken beecher gibi önce, ama sonra anlıyoruz ki chris onu bin kat daha sevmiş. çok zarar verici kendini öldüren karşındakini de sağ bırakmayan bir sevgi. acıtan.
oz'u bitireli bir seneden fazla oluyor. her zaman bir şeyler yazmaktan kaçtım bu konuda ya da erteledim. kafam karışıktı, anlamsızdım .beni o kadar acıtmıştı ki o son sahne, istemeden spoiler almama rağmen, sonunu az buçuk bilmeme rağmen yine tahmin edilemeyen bir şekilde gitti keller. intihar etti ama çok zekice. bittiğinde kala kaldım. öylece. hiçbir yazamadım, düşünemedim hep erteledim, düşünmek acı veriyordu çünkü. oz demek bu aşktı benim için artık ve geride hiçbir şey kalmamıştı. oz bu yüzden hem nefrettir hem de sevgidir. oz aşktır. oz'un büyük bir kısmı bu ikilinin aşkıdır.
artık iyileştim sayılır. sanki oz'da ben yaşamış, bu aşkı ben çekmiştim ve sonunda chris'i kaybeden de bendim. ama içimi bir şey rahatlatmıştı son bölümle ilgili. o biraz iyi gelmişti her ne kadar sebebini anlamasam da. hani son sahnede herkes bir otobüse doldurulur beecher da gülümser ya. her ne kadar anlamasam da sevdim bu sahneyi. dedim ya ben beecherdım.
hatırlayınca tebessüm edemem bu aşkı, oz'u. çünkü bu hayatta hiç kimse güzel şeylerin güzel olduğunu söylemesin. yani güzel geldiğini, iyi geldiğini. sonu varsa iyi değildir, güzel şeyler. özlemdir, keşkelerdir ve bir daha aynı kaliteye çok uzak olduğunu bilerek yenilerden tat alamamaktır. güzel şeyler acıtır. keller'in aşkı gibi.
--- spoiler --
güzel hissettirip sonra tüh dedirten ozla ilgili. ne aşktı be dedirten.
tebessümlük ve çok düşünmemek gereken.

devamını okuyayım »