birdirbir oynarken sek sek seken kedi

  • 2505
  • 15
  • 3
  • 1
  • bugün

galatasaray

aha damladı kas kafalı bir renksiz kuş, konu hakıkında fikri var ama bilgisi yok, ezberlemiş bir şeyler, götünden sallıyor. ama öğretmek bizim işimiz, gerekirse kafanıza vura vura: al sana haber öncelikle.

ne yazıyor haberde? "galatasaray kesilen cezaların haksız olarak yazıldığına dair başvuruda bulundu, bunun üzerine yapılan inceleme sonucu haklı bulunarak ceza 19.9 milyon'a indirildi". bak tekrar tekrar oku: "kesilen cezaların haksız olduğuna dair başvuru yapıldı ve başvuru haklı bulunarak ceza indirildi".

yaklaşık 3 senedir bunu anlatmaya çalışıyorum bu mecrada, kimbilir kaç defa yazdım ben hatırlamıyorum artık, galatasaray'a yıllardır kesilen bu cezaların vergi kanunlarında karşılığı yok, o nedenle de sürekli siliniyor çünkü silinmek zorunda. sadece birkaç saniyede bulduğum bu konuda yazdığım entrylerin ilk üçü aşağıda, ilkinin tarihi 2014;

(bkz: #44612072)
(bkz: #45490757)
(bkz: #46297890)

vergi kanunlarının hiçbir yerinde ya da vergi düzenlemelerinin hiçbirisinde galatasaray spor kulübüne kesilen cezaların karşılığı yok. yıllardır böyle bu. ama sürekli bir algı yönetimi yapılıyor basında, sanki galatasaray vergi ödemiyor da affediliyor şeklinde. öyle bir durum yok. galatasaray vergi ödüyor, hem de dernekler kanununda ne yazıyorsa o şekilde. ancak ne hikmetse aynı şekilde ödemesini yapan diğer kulüplere bir ceza yazılmazken galatasaray'a yazılıyor. bu cezaların dayandırılabileceği hiçbir kanun ve düzenleme de olmadığından ya tamamen siliniyor ya da çok cüzi miktarlara iniyor doğal olarak.

diğer yandan beşiktaş ve fenerbahçe için (içeriğini tam bilmiyorum ama haberde yazılan şekliyle yorumluyorum) indirim yapılan ve yapılandırılan vergi cezası değil, direkt olarak vergi. yani bu durumda vergi borcu silinen kulüp galatasaray değil, beşiktaş ve fenerbahçe. ama konuşulan da hep galatasaray.

bir şey söylüyorsanız önce konu hakkında bilgi sahibi olmanız lazım. bilginiz yoksa bilgili birisi çıkar o salladığınız şeyleri böyle kapak olarak takıverir, ne kadar yüzsüz olduğunuzu suratınıza haykırıverir, öyle kalırsınız.

şimdi siktirip gidip kendi bokunuzda boğulabilirsiniz...

devamını okuyayım »