biyikli genc forvet

  • 12
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

ekşi sözlük tarihinin en yakışıklı erkeği kanzuk

hayatımda gördüğüm en manalı bakan gözlere sahip olan erkek olabilir. hani demiş ya güftekâr; "rüzgarlar kadar serin, ufuklar kadar derin..." diye. işte o misal.

idrakte zorlandığım, izahta muvaffak olamadığım husus şu ki; içinde bulunduğumuz bu ortamda, nasıl olabiliyor da bu güzel gözlerin sahibi; aklımın havsalamın almadığı, son derece seviyesiz, insanlık dışı, galiz hakaretlerle irtihaşa sevk edilebiliyor.

bu güzel gözlerin sahibine sadece kalbini raaş eyleyecek ihsasi şiirler yazılmalı, bahar gelmiş pencerelere nazlı nazlı gülümseyen bir manolya kadar nazenin, naif, ürkek yüreğine ittisal edecek methiyeler dizilmeli. bu güzel gözlerin sahibinin kalbinde hıyfet hasıl edecek tek bir kelam'ı kem etmek dahi şahsi kanaatimce gaddarlıktır, cezzarlıktır, zalimliktir. ben bu denli güzel bir adamın kalbinde cerh açmaktan sakınırım, korkarım.

sevgili kanzuk; eğer siz de münasip görürseniz, müsait olduğunuz bir zamanda hem sizlere karşı gösterilen bu küstah tutumdan ötürü yazarlar adına affınıza talip; hem de, billur sadânızla ruhumu şenlendirmek, güzel gözlerinizin berfendine mihman olmak suretiyle hoş sohbetinizin muhatabı olmak isterim.

bir kahvemi içer misiniz?

devamını okuyayım »
15.06.2015 14:51