bizdarsokaklarinda

  • 89
  • 7
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

ata demirer

çok severim kendisini.

çektiği tüm filmleri izledim. gayet eğlendim de. kalitesine falan sanatsal açıdan bir şey diyemem çünkü yetkinliğim yok bu konuda. ben çok eğlendim hepsinde.

instagramda uzun zamandır takip ediyorum kendisini. bu sabah bir foto paylaştı, muhtemelen teknesinden. masmavi bir deniz. nasıl içim gitti anlatamam. bir an hayal ettim orada olduğumu. zaten oldum olası çektiği filmlerinin neredeyse tamamında anlattığı o küçük ege kasabası ya da çanakkale esintilerine bayılmışımdır. iflah olmaz bir karadenizli ve karadeniz tutkunuyum normalde. ama filmlerini izlerken hep oralara göçüp gitmeyi, yerleşmeyi düşündüm. muazzam hayat yahu. zaten kendisi de oralarda yaşıyor sanırım. yılın büyük bölümünü teknesinde geçiriyor. düşünsenize abi allah aşkına, atıyorum çanakkaleye yerleştin, ezineye. sabah erkenden teknenle açıldın, kahvaltını o mavinin allahı denizde yapıyorsun. balık tutuyorsun, yüzüyorsun, uyuyorsun, uyanıyorsun. uçsuz bucaksız deniz. akşama canın mı sıkıldı? gidiyorsun küçük bir meyhaneye. mavi beyaz heryer. mekanın salaşlığı, sadeliği seni senden alıyor zaten. binbir çeşit mükemmel mezelerinden söylüyorsun, açıyorsun rakını da. fonda da hafif hafif bir yunan müziği çalıyor. ya daha düşünürken mutluluktan içim ısınıyor. bu nasıl güzel bir hayattır. bırak ömür boyu orada yaşamayı, oraya yerleşmeyi, ben şu hayatı bir kaç hafta yaşasam orada, sanki tüm dertlerimden sıkıntılarımdan arınacakmışım gibi geliyor. ki dert konusunda da yüksek ihtisasım vardır hani.

sabah o fotoğrafı gördüğüm andan beri yazacağım dedim bir şeyler. çok özendim olum :(

buraları okuyor musun bilmiyorum ata abi ama, yaşıyorsun bu hayatı be. çok özendim ben bugün sana. valla bak. umarım nazar etmem :(

devamını okuyayım »