black rose immortal

  • 1090
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

o ses türkiye

juri üyelerinin hasan doğru adlı yarışmacı için konuşurken ne kadar saçmaladığına tanık olduğum yarışma.
hasan doğrukardeşimiz harika sesiyle, naifliğiyle, mütevazi tavırlarıyla anında kalbimizi kazanmıştır. ancak opera bölümünde okuyan pek çok kardeşimiz aynı parçaları aynı güzellikte söyleyebilmektedirler zaten.

hadise'nin, "böyle bir ses var, keşfedilmemiş, ayıp!" çıkışına çok güldüm açıkcası, valla çok ayıp gerçekten.

murat boz abimiz, o çok acayip klasik pop şarkını arya gibi söylemekle sen de gönlümüzü kazandın hee, ayrıca dediğin gibi hasan doğru, türkü de söyleyebiliyor, demek ki gerçekten opera gibi çok dar(!) bir alanda çalışmıyomuş. gelsin poplar, arabeskler, wuhuuu!

başlamışken, genele yayacağım. ebru gündeş, geçenlerde bir suriyeli yarışmacıya döverek okuma, severek oku demişti de, kadın alınıp gitmişti(yani sanırım nedeni buydu) kendisi o taş sesiyle çok sevgi dolu, naif okuyor valla, sanırsın bülent ortaçgil. niye sürekli, her yarışmacıya eşlik edip, seslerini gösterme telaşındalar ki hepsi (1 kişi hariç tabi), bilmiyor muyuz sanki seslerini?

ve gökhan. bizim küçüklüğümüzde, çocukluğumuzda sen vardın. iyiki vardın. "adam konuşmaya çalışırken kendimi kesesim geliyor" demiş birileri. adam prim yapmak için değil, içinden geldiği gibi konuşuyor. orada en akıllı konuşan, en güzel şeylere değinen, özgüveni tam, biri bastı diye basmayan kişi o. karşısındakiyle siz diye konuşan, ikna etmeye çalışmak yerine, kendisini bilen ve kendisiyle çalışacak olan insanların zaten çıkacağına inanan o. senin güzelliğin ve hasan'ın güzelliğiyle ikiniz birinci olursunuz, kim tutar sizi.

devamını okuyayım »
05.11.2013 10:53