black monday

  • azimli
  • şamda kayısı (713)
  • 1298
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

gezi olaylarında almanya'nın parmağı var

klasik komplo teorisyeni beyanatı.

lufthansa'nın para kaybedeceğinden korkan ve ekonomisine zarar gelmesinden korkan almanya, üçüncü köprüyü engellemek için gezi parkı eylemlerini gazlıyormuş. her şeyi geçtim lufthansa'nın almanya ekonomisinde yeri nedir? alman ekonomisini lufthansa mı döndürüyor? forbes'un en büyük 20 alman şirketi listesine baktım, lufthansa dahil değil (yirmi ikinciymiş). ayrıca türk hava yolları benim de lufthansa'ya tercih ettiğim bir firma ve büyümekte olan bir şirket. ancak bunlar, lufthansa ve thy arasında uçurumu değiştirmiyor. üçüncü havaalanı yapılsa bile thy'nin lufthansa büyüklüğüne ulaşamaz.

biri oradan demiş ki, "merkel, niye milletvekili gönderdi türkiye'ye?" türkiye'de aktif olarak eylemlere giden milletvekilleri, eş başkanı türk asıllı bir alman olan yeşiller partisidir. yeşiller partisi ile merkel'in hristiyan demokratları birbirine zıt partilerdir. merkel, türkiye'nin avrupa birliği'ne karşıyken, yeşiller türkiye'ye destek verir. peki bunların hangisi gerçek almanya o zaman?

alman piyanist konser vermiş gezi parkı'nda. e amerikalı madonna ve ingilizce thom yorke da desteğini esirgemedi.

alman medyası bu olaylara daha ilgili olacak tabii ki çünkü adamlarda alman kökenli insanlardan sonra milyonlarca türk kökenli vatandaş var. buna rağmen gezi parkı olayları medyada bir yunanistan krizi kadar yer almadı. edward snowden'in açıkladığı dinleme skandalı kadar da yer almadı. çünkü adam önce kendilerini ilgilendiren şeylerle ilgileniyorlar doğal olarak. gaza gelip, "bunlar kasıtlı haber yapıyor!"a bağlamamak lazım. der spiegel'in de o sayısına bakanlar da akp'li bir milletvekili ile yapılmış röportajı göreceklerdir. der speigel %100 tarafsızdır diyemem ama en azından iki tarafın da görüşlerini o sayfalarda yayınlamıştır. bizde olması zor bir şey olsa gerek.

üzgünüm kardeş. kimsenin erdoğan'ın karizmasını önemsediği ya da çizmeye çalıştığı yok. suriye gibi devletleri uzaktan karıştırmaya çalışan insanlar, herkesi de kendisi gibi zannediyor bakıyorum.

devamını okuyayım »
04.08.2013 19:12