blasphemous

  • kofti anarşist (180)
  • 798
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

siyam kedisi

köpek gibi bir kedi sahibi olmak isteyenlere tavsiye ederim. simdiye kadar bircok kez kedi annesi oldum. bir tanecik siyamim oldu. yaninda bir de ankara-tekir kirmasi kedimiz vardi. tekir ne kadar uysal ve ne bulursa yiyorsa, siyam olana bir sey begendirmek cok zordu. yani birakin yogurt, peynir falan yemesini, mamalarin bile her markasini yemeyen bir kediydi. o kadar kibardi ki, önüne salam koysan, iki saat koklardi. o koklarken tekir olan kendinkini yer bir de gelip bunun önünden salami alirdi. öyle bakardi arkasindan. ama istese alamayacagindan da degil, diger kedi daha kücük oldugu icin kiyamazdi diye düsünüyorum. cünkü üst komsu kedisini getirdiginde, cazgir kedi bizim kedilere hirlarken, tekir büyük cüssesine ve siyama kafa tutmasina ragmen elin kedisi hirlayinca pencerelere kacti, siyam ise onu korumak icin kücük bedenine aldirmadan kendini kedinin önüne atmisti. köpek gibi diyorum, cünkü asiri korumaci. yani o kibarcik kedi öyle bir canavara dönüsüyordu ki istedigi zaman, sanarsin pittbull. eve zirt pirt gelen komsudan biktigimizi anlardi sanirim, habire ona saldirirdi. odaya kapatsak kapilari tirmalardi. asiri kucakciydi. oyuncu bir kedi isteyen siyam almasin diyorum. oyun oynamayi cok sevmez. ama kücük br top at önüne, resmen iki ayagi üzerinde futbol oynar. bir de o kadar duygusal, hisli hayvan ki, resmen en iyi dost dedigin köpek degil siyam kedisi olur. aglarken kucagima cikar, göz yasimi yalar "aglama annemmm" der gibi bakardi. o güzel gözleri hele bir günes görsün, bakmaya doyamazdim.

benim siyamim, cok kibar ve diger kediler gibi sirnasik degildi. onun adini sultan koydum. sultan gibi asil bir kediydi o. yeni dogdugundan 10 gün sonra annesini köpekler parcalamis. annesini ememedigi icin celimsiz kalmis. diger kardesleri icinde en kücük duran oydu. kediyi aldigim kisi onu zor hayatta tutmus. veteriner kesin olarak ölecegini söylemesine ragmen, onu biberonla süt vererek hayatta kalmasina sebep olmuslar. hep celimsizdi, ne yerse yesin, ne yaparsak yapalim, hep zayifti. kemikleri cikardi. asiri derece tüyleri dökülürdü. beyaz tüyleri her yerde belli olurdu. herkes sikayetciydi. ama biz onu öyle cok sevdik.

iki kedimizi de disari hic cikarmadik. anlamayana acimasiz gelse de, bunu onlarin iyiligi icin yaptik. sonra babam geldi. hepimizin hayatini mahveden ama her seye ragmen evimize aldigimiz babam, almanyadan geldi. seker hastasi oldugu icin sürekli cami acardi. 1. katta oturuyorduk. cam üstten acik olmasina ragmen kedilerimiz camin üstüne, oradan da disariya kacardi. sonra gelirler, camdan yine iceri girerlerdi. bir gün gelmedi. tekir olan kedi geldi, ama sultanim gelmedi. hayatimda ilk ve tek siyam kedimdi. yeri hep ayri kalacak kedim. eger o kedi aci cektiyse, kötü bir sekilde öldüyse, dilerim babam bunun hesabini versin.

tekire gelirsek, o evi artik pansiyon olarak kullanmaya basladi. gezip gezip geliyor, en son hamileydi tabi. birkac gün önce 3 bebe dogurdu. ananne oldum <3

devamını okuyayım »