blasphemous

  • kofti anarşist (166)
  • 819
  • 1
  • 1
  • 1
  • bugün

muhteşem yüzyıl kösem

oncelikle;

biz söylemiştik. (bkz: #59049209)

öykü karayel dilruba olarak iyi bir seçim olmuş. tam anasının gözü olmuş. gerçekten büyüyünce mavi gözlü olmasını kimse onemsememis. sonucta neler gördü bu gözler.

aynı şeyi meleki için diyemeyecegim. en kötü seçim. cocuklugunu oynayan kız basariliydi ama büyük hali çok masum. o sinsi hali de kalmaliydi sanki. öykü karayel meleki olarak da çok güzel olurdu mesela ama bu kadar küçük bi rolde oynamazdi tabii.

yasemin de biraz ablasına benzeseymis. kucukken abla kardes sapsariydilar. o haline benzeyecek hali yok ama baya melez gibi kiz olmus bu da. muhtemelen venedik manastrina girerkenki yolda karardı. genetik demek ki.
herkes yasemin e yağdırmis. tek beğenen ben miyim kardes? gayet güzel ve poposu omuzlari falan da güzel. kadın halimle kızın kollarını bile inceledim yahu. ama dedim ekside kesin buna da bok atarlar diye. zaten feci derecede sürü psikolojisi var burada. biri bir şey yazsın arkasından çoğunluk aynı şeyleri yazar. sen takma bunları melez hatun.

ama mustafa ya gelen hayriye teyze için aynı şeyleri diyemeyecegim tabi ki. yazık günah çocuk psikolojik olarak ezildi bir de fiziken ezilsin istiyonuz galiba. iki koca adam zor taşıdı kadını canım mustafam nasıl taşısin?

ben en çok en küçük şehzadeyi sevdim. şehzade çok olunca adını unuttum ama o ateslenen sarışın bebe. annesi ne yemiş içmiş hamileyken hey maşallah.

genç osman i herkes yaşlı bulmuş. ben onu medcezirden beri ergen sanıyordum oysaki. yaşını bilmesen kronik ergen. bence o da olmuş. şimdiden belli atarli giderli olacağı. zaten öz anası çok ilgilenmiyordu belliydi böyle olacağı. üvey anası da kendi ordusuna bakmaktan osmancık başı boş kaldı tabi.

hümaşah zülfikar uyumu çok güzel. gerçekten yakistilar. gerçekte ecdadimiz böyle güzel insanlar olsaymis keşke. oradan buradan guzel kızlar kaçırıp onlarca çocuk yapmışlar ama çoğunlukla çirkin genleri aktarmislar günümüze kadar.

bölüm sürprizi bence safiyenin göz altı torbalariydi. sonunda görebildik.

devamını okuyayım »