blgogrt

  • mangal yürekli rişar (500)
  • 786
  • 19
  • 6
  • 0
  • dün

yusuf'un tekmelerine sağlık

bu ne lan dediğim yazı. ben okudum bari sizler okumayın özetle

--- spoiler ---

“trafo patlaması” denilen “çok ender görülen bir vak’a” vardı ve bu trafo, her nasıl oluyorsa, tam da “işçilerin vardiya değişimi” sırasında patlıyor ve “ölüm”lerin fazla olmasına yol açıyordu...
“şüpheleri artıran” o kadar sebep vardı ki... cumhurbaşkanı abdullah gül, türkiye’nin “füze anlaşması” yapacağı çin’e gidecek, başbakan tayyip erdoğan “cumhurbaşkanlığı adaylığı” konusundaki nihaî kararını önümüzdeki günlerde açıklayacaktı...
dahası;
2 hafta sonra, tam bir “darbe girişimi” olan “gezi kalkışmasının yıldönümü”ydü!..
tüm bu “parça”lar birleşince, “büyük fotoğraf” ortaya çıkıyor ve ortada bir “katakulli” olduğunu gözler önüne seriyordu...

önceki gün, “incelemelerde bulunmak” üzere soma’ya giden başbakan tayyip erdoğan’ı “protesto” edenlerin hiçbiri “somalı” değildir!..
protestocuların tamamı; “otobüslerle soma’ya giden istanbul’un gezi zekâlıları”dır!..
yöre halkı ile bizzat görüştüm... dediler ki; “ölü seviciler’in hiçbiri somalı değildir... hepsi de, otobüslerle dışarıdan gelmişlerdir!..”
doğrusu da bu...
zira; “can” derdine düşmüş, yüreği cayır cayır yanan hiçbir somalı’nın, kalkıp da “inceleme” için, “başsağlığı” ve “geçmiş olsun” demek için şehirlerine gelen bir başbakan’ı protesto edeceğini, “yuh” çekeceğini aklımın ucundan bile geçirmem...

ulan allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar!.. “yusuf yerkel’in tekmelediği” kişinin “işçi yakını” olduğunu nereden çıkardınız?.. o adam, “işçi yakını” filan değil, istanbul’dan soma’ya “eylem” için gelen “tgb’li bir provokatör”den başkası değil!..

ziya paşa öyle der ya;
“nush ile uslanmayanı
etmeli tekdir,
tekdir ile uslanmayanın
hakkı kötektir!”

son derece “sakin” ve son derece “beyefendi” bir delikanlı olan yusuf da, eğer iddia edildiği gibi, bu provokatörü “tekmeledi” ise, gerekeni yapmıştır!..
tekmelerine sağlık!..

üstüne basa basa söylüyorum;
“resmi araçların camları”nı tuz-buz eden, başbakan’a ve müşavir’ine “hakaretler ve küfürler” savuran, “kravatından tutup darp etmeye” çalışan bir “provokatör”ün hakkı “kötek”tir!..
“tekmelerine sağlık yusuf!”
çünkü o provokatör; “o tekmeyi yemek” için “her şeyi” yapmış, “kendini yere atarak” da “harika bir prodüksiyon”a imza atmıştır!..

belli ki; “taksim’deki 1 mayıs gösterilerinden yeni bir gezi terörü çıkaramayanlar”, şimdi “soma’daki acıdan siyaset mühendisliği çıkarmaya” kalkışmışlardır!..
yemezler!..
biz bu filmi çok gördük!..
gezi’de gördük, 17 aralık’ta gördük!

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
16.05.2014 10:18