blind striker

  • 1389
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

the elder scrolls v skyrim

oyun hakkındaki ilk izlenimlerim ;

* grafikler güzel olmuş, akıcı ve göze hoş geliyor, hareketler hiç bir elder scrolls oyununda olmadığı kadar yumuşak
* yeni fight sistemi özellikle güzel olmuş, daha çok opsiyon sağlıyor
* yeni level up sistemi, diğer oyunlara göre biraz daha farklı. anladığım kadarıyla artık class seçmiyoruz, skiller üzerinden devam ediyoruz, her level atladığımızda skilerin belli perkleri var onları seçebiliyoruz.
* artık karakterin 3 tane statı var, stamina, magica ve healt, her level up da bunlardan birtanesini arttıyoruz.
* oyun başlangıcı klasiği olan burcunu seç felan olayları biraz daha değişmiş, artık burç olayını skyrim'e dağılmış burç taşlarından seçiyoruz, yine aynı 9 adet.
* crafting olayı efsane olmuş, çok eğlenceli ve pratik.
* skill sistemi yukarıdada bahsettiğim üzere değişikliklere uğramış.
* büyü yapma sistemide değimiş, artk sadece off handimizi feda ederek hem büyü yapıyor hemde kılıcımızla savaşabiliyoruz.
* haritayı çok beğendim. güzel, skyrime sanki bulutlardan bakıyormuşuz gibi bir harita yapmışlar, çeşitli yerleri işaretlebiliyor, fast traviling hala var, iyiki var.
* irkların tiplerine bir çeki düzen gelmiş, ne yaparsak yapalım yinede ortaya andaval tiplerin çıktığı oblivion gibi değil. özellikle elf ırkları değişmiş. neydi o eskiden obez elfler felan vardı.

grafiklere detaya girersek. beklediğim kadar gelişmiş grafiklerle çıkmadı karşıma, fakat fizik motorunu iyi oturtmuşlar, herşey ile etkileşime geçebiliyorsunuz. ayrıca her zamanki gibi manzaralar, dağ, ova, bayır, ağaçlar felan süper. aynı şekilde mağralar, kapalı alanlarda çok, atmosferi çok iyi yakalamışlar. kuzey, kış atmosferini iyi yakalamışlar.

bunların haricinde klasik elder scrolls saçmalıkları hala devam etmekte. toplu savaşlarda saçmalayan, kayanın taşın arkasına sıkışan npcler. hadi savaşa gidiyoruz diyip topu topu 5 kişi gitmek felan. şu oyun motoruna bir türlü toplu savaş olayını yediremediler. neyse en azından artık bir okçu bir savaşçı ile karşılaştığınızda, savaşçı okçunun önünü açmaya çalışıyor, okçuda savaşçıyı vurmamaya çalışıyor. ama yine size birden fazla kişi saldırıyorsa mutlaka aynı yönden saldırmaya çalıştıkları için yine saçmalıyor.

ellerine sağlık bethesta, 10 numara oyun olmuş. o değilde ben yarın nasıl işe gideceğim...

crafting güzel olmuş ...

devamını okuyayım »