blitz y

  • şekerpare (697)
  • 557
  • 1
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

ekşi itiraf

13 yaşında kıza tecavüz haberleri okuyorum, kendi rızasıyla diyor hakim... karısını öldürmüş adam, cinnet geçirmiş bir başkası, 7 yaşındaki çocuğunu okuldan alıp eve geliyor, elinden tutmuş çocuk babasının. altıncı kattaki evlerine çıkıyorlar sonra aşağıya düşüyor çocuk. babası atıyor, karısını ve diğer çocuklarını öldürdükten sonra. geçim sıkıntısı diyorlar... afyonda patlama olmuş yazıyor, 25 asker ölmüş. hayalleri kalmış, fotoğraflar kalmış. benimle yaşıtlar diye düşünüyorum, hayallerimi düşünüyorum. ihmal diyorlar. madenciler göçük altında kalıyor, kimse yardım edemiyor. çocukları ağlıyor, tekme atıyorlar. asansörde işçiler ölüyor ama dairelerin hepsi satılıyor. 3 yaşında bir bebek kumun üstünde, ıslanmış saçları. can yeleklerini takmalarına izin verilmemiş diyor birisi sosyal medyada. askerler ölüyorlar, sayıları belli değil. yatıyorum, sayıları belli değil. belki diyorum yaralılar var, belki bir yardım bekliyorlar... olumsuz hava koşulları diyorlar sonra, ulaşamadık henüz.

sokaklarda insanlar birbirlerine saldırıyor sonra. kindar ve dindar nesil diyor birisi, bir ateş yanıyor. 'bunlar' diyor, bir ateş daha yanıyor. bencillik ve hırslar uğruna koskoca bir ülke yanıyor böyle.

profil fotoğraflarımızı siyah yapıyoruz, klavyeden nefret kusuyoruz, bizden olmayanlara soruyoruz 'mutlu musunuz şimdi? ' diye. suçu kendimizde aramaktan uzak... en büyük nefret, en büyük acı bizdeymiş gibi ağız dolusu küfürler edip beddular okuyoruz, lanetliyoruz karşı tarafı. 'karşı', 'taraf', 'siz', 'bunlar' olduk çünkü. 'biz' olmayı başarabilseydik keşke...

sarılsam sana çocuk, yatsam yanına, koklasam ıslanan saçlarını, söner mi bu ateş?

korkuyorum.

devamını okuyayım »