blue black

  • 3006
  • 75
  • 6
  • 0
  • dün

champix

işe yarıyor. 74 gündür sigara içmiyorum (bkz: liferewards). ilacı normal zamanından iki hafta önce kestim. rahatlıkla sigara benim için bitmiştir diyebilirim.

ilacı kullanırken belirtildiği gibi son derece gerçekçi rüyalar görüyordum. ilaç kesilir kesilmez bu rüyalar da sona erdi. rahatsız edici bir yan etki sayılmaz.

ilacı erken bırakmamın nedeni ise kilo aldırması. bu süre içerisinde 5 kilo aldım. benim gibi zayıf biri için kötü sayılmaz ama göbek denilen şeye alışamadım bir türlü. neyse ki ilacı kestikten hemen sonra iştahım normal insan seviyesine düştü. kıtlıktan çıkmış gibi çatlayana kadar yemiyorum.

bu lafı söyleyeceğimi hiç düşünmezdim ama: "tebrikler pfizer"

(bkz: #15708066)

(bkz: thank you for smoking)

edit: kaptanin seyir defteri dünya tarihi 13.03.2011. sigara içtiğim zamanları hatırlamıyorum. yıllar önce hayal meyal hatırladığım bir anı sadece. içmek aklıma bile gelmiyor. eski günleri hatırlıyorum da şu an kendimi çok çok daha iyi hissediyorum. dile kolay 20 yıl boyunca günde 3 paket sigara içen biriydim. (bkz: bunu sakın evde denemeyin)

sigarayı bırakmadan önce 75 kiloydum. sigarayı bıraktıktan 3 ay sonra 86 kiloya kadar çıktım ancak aldığım 11 kiloyu 3 ay gibi bir sürede geri verdim. işin sırrı her tür karbonhidratı (şeker, hamur, pasta, börek, ekmek, patates v.b.) ayrıca her tür hazır gıdayı (cips, hazır çorba, burger, kola v.b) kesmek. (bkz: taş devri diyeti)

sigarayı bırakmak isteyenlere tek tavsiyem asla ve asla; sigarayı bıraktıktan sonra (aradan aylar bile geçmiş olsa) tek bir sigara dahi yakmayın. aksi halde başınıza gelecekler şunlar: büyük ihtimalle o yaktığınız tek sigarayı içemeyecek yarısında atacaksınız fakat her şey çok geç olacak....

devamını okuyayım »
08.05.2009 22:57