bocekistrator

  • 388
  • 8
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

gençlik kollarının kapatılması gerekliliği

siyasi partilerin gençlik kollarının ve okul çağındaki gençleri örgütleyen tüm siyasi tabanların kaldırılması gerekliliğidir. çünkü:

siyasette aktif rol oynamak isteyen bir gencin günümüzde yükselmesine müsait tek taban olmasına karşın, gençlerin fikirsel dünyalarının da körelmesine sebep olan yegane şeydir. çünkü tüm gençlik kolları* mensuplarıyla bir araya gelmek, onlara çeşitli sorumluluklar vermek suretiyle mensuplarının zamanlarını ellerinden alırlar. bununla beraber*gençlik kollarından her biri kendi ideolojilerini bu fikirsel dünyaları henüz gelişmemiş kişilere aşılamaktadırlar.

sonuçta gençlik kollarının bazı mensupları, kollarda yükselip belirli yaşta siyasete atılabilmek için öne çıkmaları gerekiyor ve bu sıradan bir sosyal etkinliğin aldığından daha fazla zaman alıyor. uzun lafın kısası, bu gençler lisede doğru düzgün okula gidemiyor, dersini çalışamıyor. dolayısıyla iyi bir üniversiteye yerleşemiyor. yerleştiği üniversiteden de çok bir şey öğrenemeden mezun oluyor.

sonuç olarak sıradan mensupların arasından sıyrılarak gelmiş bu yetişkin yaştaki insanların kafası ilköğretim mezunu kişilerden çok da farklı olmuyor. siyasete atılınca da fikirsel kısır döngülerin içinden çıkamıyorlar, önyargılarından kurtulamıyorlar.

gençlik kolları ortadan kaldırılınca ve benzeri yasal tabandan yoksun tüm oluşumlar yasaklanınca akla "e gençler siyaseti nerden öğrenecek, ülkelerine nasıl sahip çıkacaklar?" sorusu gelebilir. buna cevabım basittir: bugün birçok gencin önünde bilgisayar var. kısa bir süre önce de bilgisayar üzerinden bilincin gerekli olduğunda nasıl yayılabildiğini de gördük. internet herkesin önündeyken birilerinin gençlik kollarına insan toplayıp "bilgilendirmesine" lüzum yoktur.

edit: imla

devamını okuyayım »
12.08.2013 23:32