bodybuilder

  • 1041
  • 6
  • 2
  • 1
  • bugün

galatasaray doğranırken neredeydiniz

cehennemdeki türkler fıkrasını hatırlatmıştır bana, bilmeyenler için yazalım;

“cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. ilk gün kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. her yerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. bizimki bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani bekliyor.
– bu ne demiş ?
– bu almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradaki zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor…
biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. başında 3 zebani bekliyormuş. bizimki yine dayanamamış;
– peki burada niye 3 zebani bekliyor?
– bu da amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.
bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. hemen atılmış;
– yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
kıdemli artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
– o türklerin kazanı. görevli zebaniye gerek duymuyoruz. zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarf ettiğinde diğerleri birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.”

yani olay aslında hakemlerin maçları yanlış yönetmesi olayı değil (ki galatasaray hakemleri ve tff’yi eleştirirken, 17 takım çıkıp hakemler de insandır, hata yapabilirler deyip oyna devam dediler). asıl olay makası git gide daha fazla açan galatasaray’ın önüne engel koymak, yerinde saymasını sağlamaktır. bu yüzden galatasaray’ın aleyhine verilen her kararda üç maymunu oynuyorlar, galatasaray lehine verilen her kararda da ortalığı ateşe veriyorlar.

işte bizim türk futbolundan bu yüzden hiçbir zaman bir bok olmayacak.

devamını okuyayım »