bogdan yazarovsky

  • hırçın golcü (258)
  • 566
  • 7
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

yılbaşına karşıyız kim havaya uçurursa uçursun

evet, başlık hatalı. yiğidi öldür hakkını yeme, adam patlamayı savunmuyor; patlama ayrı bir olay, yılbaşında içki içmenin, kumar oynamanın dinimizce günah olması ve bu günahların diyanet tarafından hatırlatılması ayrı bir olay diyor.

ancak, gelelim asıl meseleye. bir laf daha patlatıyor ki en az ''kim havaya uçarsa uçsun'' kalıbı kadar tehlikeli.

ne diyor; ''milli piyango, kumar ve yılbaşı gecesinde içki içmeyle sonuna kadar mücadele edeceğiz''.

yahu, sana ne? sanane amına koyim. günahı da, sevabı da, suçu da, günah kabul etmem de, etmemem de beni ilgilendirir. sen kimsin benim özel zevklerimle mücadele planları kuruyorsun, vasfın ne? sen git eşin, dostun, çoluğun, çocuğun için neyin mücadelesini veriyorsan ver.

ben iş çıkışı bir pub'a gidip iki bira içerken iddaa oynamaktan ve oynadığım maçların sonuçlarını maçkolik'ten takip etmekten zevk alıyorum. sen iş çıkışı camiye gidip ibadet etmekten ve namazını kıldıktan sonra dilenciye zekat vermekten zevk alabilirsin. ki en doğal hakkın. ben sana tutup da camilere karşıyım, zekata karşıyım ve bunlarla sonuna kadar mücadele edeceğim diyor muyum? desem ne hissedersin?

benim hayattan kendimce zevk almam seni neden rahatsız ediyor ey karanlık beynini siktiğimin yobazı?

çok basit bir soru; sana giren çıkan ne amına koyim?

beni mi kıskanıyorsun? neyimi çekemiyorsun? hem senin ufak beynine göre ahirette sen hurilerle orgy yaparken zebaniler beni triple penetration pozisyonunda sikecek. bu da mı içini soğutmuyor?

neyin peşindesin takiyeci bağnaz?

havlayın biraz daha, o büyük gün geldiğinde her bir iç çatışma şakşaklığınızı, her bir nefret söyleminizi, her bir ülkenin anasını ağlatıp senelerce geriye götürme projenizi; her birini teker teker çevirip bir tarafınıza sokacağız.

devamını okuyayım »
01.01.2017 20:09