bohemiantirad

  • 2771
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

azer bülbül

gülüşünden, duruşundan mertlik ve mahcubiyet sezilirdi bu adamın. entelin kuntilin dalga geçtiği, genelde garibanın/kenar mahallelinin/itilip kakılmış adamın "kadrini kıymetini bildiği" biriydi işte.. isim zikretmeyelim o camianın pisliklerinden olmadığı belliydi.

hayatı "koyu" yaşayanlardandı, sanki "ölümcül kötü alışkanlıklar edinmemesine ihtimal olmayanlardan"dı. "çilekeşliğe yazgılı"ydı. harbi bir alt kültür şarkıcısıydı. bazı abileri gibi sosyeteye, burjuva taklidi yapan hödüklere yamanacak adam değildi. tip itibariyle, kılığıyla kıyafetiyle sanayi sitesinde, kahvehanelerde, berberlerde, birahanelerde on binlercesini gördüğümüz abilerimizin hisli hisli şarkı söyleyen bir örneğiydi.

"ulen arbesk mi kaldı 2012'de?" diye sorana adı söylenirdi. yaşayan arabeskin tanımıydı. star mıtar değildi. antalya'nın şarampol semtinde ölü bulunduğu mostar otelin kapısındaki 3 yıldızdan her biri kadar yıldızdı ancak. zaten biri kendisine yıldız dese bıyık altı güler yahut söverdi muhtemelen..

lüks sahneler/kırmızı kadifeler mi giderdi rahmetli azer'e rakı içilesi bir ocak başı mı..

bazı şarkılarına tuzlu fıstık, bira, deniz kıyısına çekilmiş araba ortamlarında eşlik ettiğimde şeytan görmüş gibi bakanlara koyiyim azer.. pkk sempatizanı da ülkücü genç de lümpen de fabrikada çalışan emekçi de dinlerdi kendisini. bir iki şarkısından belli bölümleri ben dahi bilir söylerdim ne hikmetse kattiyen sarhoşken..

43 yaşında memleketinden/evinden uzakta öldü gitti. eminim ölürken mutlu değildi. mutlu olan adamın ölemeyeceği bir ortamda öldüğü anlaşılıyor maalesef. artık dünyevi acılarının dindiği kesin. ruhu huzur bulur inşallah. dünya yalan.

devamını okuyayım »
07.01.2012 04:19