bozdoganli

  • 9954
  • 66
  • 35
  • 7
  • bugün

ayda 30 bin tl altı kazanırsam zarar ettim sayarım

burada sorun kapitalizm ve serbest piyasa falan değil. türkiye'de kapitalizmin en pespaye, en iğrenç formu bulunmakta. inşaat sektörü, tüccarlar ve özel hastahanelere, özel okullara akan paranın bu ülkeye hiçbir katkısı yok. tüccarlık bu ülkenin zararına, ancak nitelikli işçi istihdamına sebep olan üretim alanlarına paranın akmasıyla bu ülke düze çıkar. yoksa memur ve esnaflarla dolu bir cehenneme dönüşür ülke, asıl sıkıntı budur.

devlet neden vardır sorusunu sormalı herkes, gelir adaletsizliğinde üçüncü ülkeyiz. bunun en büyük göstergesi, bordrolu çalışan kesim bu denli can çekişirken hala rezidans katlarının kapış kapış gitmesi ve ev fiyatlarının yükselmesi, bu sürdürülebilir olmayan bir durum, balon gibi şişiyor. ülkeye hiçbir katmadeğer üretmeyen tüccar çakalları destekleyen bir devlet, sadece kendi ayağına sıkar.

vergi borçları silinen insanlara bakın, adam 30.000 kişiye istihdam sağlar, gerçekten bu insanların maaşlarını hakkaniyete göre verir, önemli ve azımsanamayacak bir kesim de nitelikli işçidir anlarım. fakat işçisini sömüren, taşeronlara iş yaptıran, ülkeye gerçek anlamda bir katmadeğerde bulunmayan insanların vergi borçlarını silerken bordroludan hıncını çıkarmak devleti ve ülkeyi batırmak demektir.

sorun bu işte, toplumsal adalet, toplumsal barış demektir, toplumsal barış da gelir dağılımında adil davranmak. mesele duygusal değil, bir mühendislik problemi, üretmedikçe tüccarların çiftliğine çeviriyorsun bu ülkeyi, gelişmiş ülkelerse istihdam ve katmadeğere sebep olan yatırımcıları destekliyor. sen hala manav kafasıyla yaşayan bir ülkeysen, şu çemçük suratlı çakal da bunları güle oynaya söyleyecektir.

devamını okuyayım »
24.05.2015 17:16