bozdoganli

  • 11664
  • 78
  • 38
  • 4
  • bugün

özgüvensiz erkek

son 15 senede ortadoğu kültürüyle harmanlanmış memleketimde özgüvenden bol bir şey yokken, özgüven manyağı olmayan, ısrarcılık yapmayan, kendini şişirip satmayan her erkek, insanımızın ve özellikle kadınlarımızın bilinçaltındaki efendi-köle ilişkisine oturmadığından eziktir, zavallıdır, çirkindir, kendine saygısı yoktur vs.. vs..

tarihsel olarak iki adet özgüvenli erkek örneği vermeden de geçmek istemem, mesela bunlardan biri alparslan'a "seni yakalarsam köpeklere sansarlara yem ederim diyen romen diyojen, ötekisi de avrupa'nın "lan bu ne iş, kimdir" diye istihbarat topladığı emir timur'a "gel gel de ebenin örekesini gör hehe" diye mektuplar yazdığı bayezıt'tır. özgüven manyağı romen diyojen, alparslan'ın çadırında yedirilip içirilmiş "yahu kardeş sen ne özgüven manyağı bir kardeşmişsin" diyerek istanbul'a geri yollanmış ve orada halk tarafından parçalanmış, bayezıt ise kafese konulup anadoluda gezdirilmiştir. bu iki güzel örneğe rağmen "ağa gibi konuşur ve efelenirsem efendi olurum" düsturu hala ülkemizde sosyal bir statü için gerekli davranış pattern'idir.

efendim ülkemizin bıçkın delikanlılarının hepsi birer justin bieber, birer brad pitt, birer kazanova'dır. ülkemizin müthiş kadınları da atomu parçalamaktan ya da boeing 737'yi sürmekten kalan boş vakitlerinde özgüveni yüksek erkekleri tespit etmek için ortamlarda manken gibi yürümeye başlarlar. kadınlar, mal gibi alınıp satıldığı atalarına uygun bir erkek modeli ararken bu sebeple özgüveni olmayan, ezik, zavallı, ne bileyim profesör, akademisyen kılıklı insanlardan uzak durup, "hepinizin a... koymaya geldim" diyerek etrafa kıvanç tatlıtuğ bakışları atan erkekleri tespit etmeye çalışırlar, gözleri ve sezgileri buna evrilmiştir. bu sebeple özgüvensiz erkekten bir bok olmaz, olamaz.

neden böyle olmuştur peki ? özgüveni pek yüksek ebeveynler, çocuklarını "aman çocuğum ezik olmasın bizler gibi, sosyal olsun, karı s...sin, ortamlarda 'ben buradayım' desin" (oğuz atay'dan özür dilerim) kaygısıyla büyütür, bir dediğini iki etmez, "ben yapamadım o yapsın, ezilmeyip ezsin, yenilmeyip yensin" diyerek "arslan oğlum, kaplan oğlum" düsturuyla yetiştirirler. hoca ona mı kızdı "çocuğuma ne kızıyon lan düdük makarnası ?" diye çıkışmak elbet çocuklarının müthiş özgüveni için bir eşiktir. çocuğun arkadaşlarıyla mal mülk üzerine sidik yarıştırması için ebeveynler enteresan bir yarışa da girerler, böylelikle memleketimizin tüm dünyaya hükmedecek alpha erkek'leri yetişmiş olur.

bu modele uymayanlar, eziktir, özgüvensiztir, kitaplar içinde kaybolmuş gözünün önünü göremeyen zavallılardır. çirkin ve fakirdirler, sıkça dayak yerler, karısını kızını elalem ..ker, böylelikle üstün medeniyetimiz için gerekli genetik/fenotip yapısına uymadıklarından elenirler, gen havuzumuzdan çıkarlar.

devamını okuyayım »