bravanejidet

  • şamda kayısı (712)
  • 646
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

yıldız tilbe

her can sıkıntımda twitter'da profilinde dakikalarca kaldığım, kahkahayla okuduğum, çok sevdiğim, samimi, öz güveni yüksek insan.

"bana dil bilgisi dersi vermeye kalkmayın söylediklerimi anladığınıza şükredin." yazmış. kadın haklı dağılın. yazdığı bazı şarkıları anlamaya çalışan, açıklayan insanlar vardı bir ara. bir el adamı yazabilmek herkesin harcı değil neticede.

--- spoiler ---

yıldız tilbe aşkımı anlatan bir anımdır.

yıldız tilbe'nin müthiş dinlendiği, kasetlerinin acayip satıldığı dönemlerde ben de deli gibi dinliyorum, hastasıyım tabi. hatta beni orta okul ve liseden tanıyanlar 'hala yıldız dinliyor musun' diye sorarlar. küçükken de bir acıya, melankoliye meylim varsa demek. neyse işte ben deli gibi el adamı, vazgeçtim, dayan yüreğim dinliyorum, albümün tamamını ezbereyim. tüm gün apartmana naklen yayın yapıyorum. tek hayalim de büyük bir posterini almaktı. kasetçiye yalvardım resmen. o kadar çok ve düzenli alışveriş yapardım ki adam benim manyaklığımı biliyor tabi. kendime alırdım bir yıldız kaseti, cd'si bir de kuzenime alırdım. orijinalini aldığım, emeğine saygı duyduğum tek kadın sanatçıydı. yıldız'ın yeni albümü çıkmıştı yola bir metre boyunda ayakta duran büyük poster koymuştu benim kasetçi. adama yalvardım yine en son bıktı benden. tamam al götür şunu dedi. çarşının ortasında boyum kadar şeyi alıp kucaklayacağıma, götüreceğime ihtimal vermiyor tabi. küçüğüm o zamanlar ama milletin bana bakmasına aldırmadan o at kadar ağır posteri ta eve kadar taşıdım. annem, komşular dalga geçti. mal mısın taşınır mı bu diye. fakat sallamadım salonun girişine yerleştirdim. maalesef babam pavyon girişi gibi olduğunu düşündüğü için kaldırttı posteri tüm çabalarıma rağmen. yıllarca yatağımın altında sakladım. kara vicdanlı annem onu yeri silmek zor oluyor diye ben okuldayken çıkarıp çöpe atmış. mal gibi ağladım. eşyaya çok değer vermem ama o benim çok sevdiğim, millete rağmen sahip çıktığım bir parçaydı çocukluğumdan.

çok sevdiğim eski(meyen) bir dostumla aynı yıldız şarkılarını onlarca kez, son ses dinlediğimiz için çevreden uyarı almış ve inatla dinlemeye devam etmiş insanlarız. hala arada iki doz yıldız almazsam hele de kafam bozukken, hüzünlüyken rahat edemem. acı çekmeyi bilen, türkçe'yi ağlatan, sesiyle de beni mahveden her daim farklı biridir yıldız tilbe benim için.

--- spoiler ---

not: bu entry'mi öncelikle 5 yıl önce benimle birlikte deliler gibi yıldız tilbe dinleyen, beraber hüzünlendiğim arkadaşıma ve tüm yıldız tilbe hayranlarına atfediyorum, saygılar.

devamını okuyayım »
06.09.2014 03:31