brunhilde

  • azimli
  • entry uğruna ruhunu satmış (666)
  • 1104
  • 0
  • 0
  • 0
  • 10 ay önce

bana cehennem halkı gösterildi çoğu kadınlardı

cennete gidecek kadınlara herhangi bir vaatte bulunmayan ve yazılı cennet tasvirlerinin tamamının erkeklere yönelik yapıldığı bir inanç sistemi çerçevesinde şaşırılmaması gereken bir hadistir.

cennet tasvirlerine bakacak olursanız kadınlara pek te birşey vaat edilmemiştir.

cennette inananlara vaat edilenlere bakalım:

- rengarenk süslenmiş ve döşenmiş köşkler
- bu köşklerdeki tahtlar üzerinde saçları amber kokan, hilal kaşlı, kara gözlü, güneş yüzlü, tatlı sözlü, nazlı, işveli, inci dişli, mercan dudaklı, gül yanaklı, selvi boylu, güzel huylu, gülden taze ve körpe, pakize huri kızları
- yanlarında bakışlarını yalnızca eşlerine çevirmiş iri gözlü kadınlar ve huriler,
- hurilerin üzerinde 70 kat değerli, çeşitli renklerde gayet ince ve hafif elbiseler , başlarında renkli nurlarla nurlanmış taçlar
- çeşitli mücevherlerle süslenmiş, tahtlar üzerinde yaslanmış ve mümin erkekleri beklemekte olan huriler
- müminlerin karşılarında, hizmetleri için nice bin gılman-oğlan

yukarıdaki tanımda kadınlara cazip gelecek bir hal olmadığı gibi, pek çok kadın sevgilisi/eşi ile cennete gidince vedalaşacak ve sevgilisi/ eşi gılman ve hurilerle gününü gün edecek gibi görünüyor.

hal böyle iken kadınlar cennette ancak teferruat, kurtulunması gereken bir ayrıntı halini alıyor. ne işleri var orada. kocaları bakireliği her seferinde yeniden bozulan huriler ve binlerce gılmanla gününü gün ederken kadınlar ancak ayak bağı olurlar.

hadi bu dünyada örttük kapattık ikinci plana attık ta orada ne yapmak lazım? o zaman da hepsini kapatacak şöyle büyükçe bir yer gerekiyor. girince çıkılamayan cinsinden. üstelik baştan kadın kısmının gözü bu cehennem safsataları ile iyice korkutulursa bu dünyada daha itaatkar olmalarını da garanti altına almış oluyoruz. bir taş iki kuş yani.

şahsen ben bitmeyen yemişleri yiyerek sevdiğim adamın beyinsiz hurilerle ve gılmanlarla seviştiğini seyredeceğime cehennemde olmayı tercih ederim zaten.

bonus olarak islam dini tarafından cehennemlik addedilen kişilere bakacak olursanız cehennemin cennetten çok daha eğlenceli bir yer olacağı kesin. usame bin ladin, celalettin kaplan, humeyni ve aklınıza gelen pek çok şahıs (evet doğru bildiniz, onlar işte) yerine darwin, douglas adams, richard dawkins, einstein ve kurt vonnegut ile sohbet etmeyi yeğlerim.

sizi bilemem elbet.

devamını okuyayım »
03.01.2008 23:35