bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

  • 4193
  • 15
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

2015 ekonomik krizi

aslında yazasım yoktu. benim yıllardır okuduğumu, öğrendiğimi, düşündüğümü en güzel ifade eden yazı dolar neden yükselir neden düşer/apartheidrejimindebirzenci benim fikrim de, üzerinde kendi ülkende üretilen malları taşımadığın yolların, içinde üretim yapmadığın binaların ekonomiye bir katkısı olmadığı yönündeydi. yazar gayet güzel ve akıcı ifade etmiş.

ancak yukarıda müteahhit arkadaşın entry'si üzerine, bir zamanın potansiyel müşterisi olarak dayanamadım. ama şimdiden sıkıldım, daha çok yazamıycam. bak kardeş, aşağıda bu konuda yazdığım entry'lerin küçük bir kısmını paylaştım. kalanını isteyen arar, bulur.

özetle, bu ülkede kendimizi siyasi ve ekonomik olarak güvende hissetmiyoruz. lüks evler vs umrumuzda değil. çevremde birikimi olan bir çok aile böyle düşünüyor. büyük evlerimizi bir bir elden çıkardık. küçük evlerimize çekilip gelirimize ve birikimimize oranla çok mütevazı hayatlar yaşıyoruz. mevcut koşullarda amerikalılar gibi devasa evlerde abuk sabuk alışverişlerle değil, avrupalılar gibi küçük evlerde film izleyerek, kitap okuyarak, sevdiklerimizle zaman geçirerek mutlu olmayı deniyoruz. ülkedeki belirsizlik yüzünden paramızı uzun süre önce dövize çevirip olup biteni takip etmeyi tercih ettik. bunun için bize kızacağına bize bu durumu yaşatanlara kız.

gelecek endişesi yüzünden para harcayamamak/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

ali ağaoğlu türkiye'ye sesleniyor reklamı/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

2015 ekonomik krizi/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

ahmet davutoğlu/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

akp sayesinde son model araç kullanan kemalist/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

para biriktirip alınan şeyler/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

tamamıyla yerli malı ürünler/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

29 ocak 2015/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

atama bekliyor hashtag'leri/bu konuyu tartismak icin tiklayiniz

edit: siyaseten benim gibi hissetmiyor olabilirsiniz. ama ekonomik olarak hepimiz aynı gemideyiz. hangi görüşten olursanız olun aklınızı başınıza alın, tedbirli olun. şımarık harcamalarınızı bir kenara koyun. borçsuz olmanın tadını çıkarın.

devamını okuyayım »