bu da bi detay

  • 161
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

recep tayyip erdoğan döneminde sağlık

ücretsizmiş gibi başlayıp, bindire bindire kendini yenileyen sağlık sistemidir.
devlet hastanelerinin çoğunda ultrason ya da röntgen yoktur, hep daha büyüklerine sevk edilir.
akp döneminde getirilen profesörlerin kendi özel klinikleri varsa ameliyata giremez kuralında sonra mağdur olan binlerce hasta. annemin beyninde bulunan anevrizma dolayısıyla ameliyat olması gerekiyordu ve koskoca cerrahpaşa bunu 6 yıl bekletti. inanılır gibi değil.

bakın sinüzitlerim dolduğunda devlet hastanesine gittim ve röntgen yok falan falana gidiceksin önce dedi. yani ben randevu almışım, oraya gitmişim, diğerinden randevu alıcam oraya gidicem ve tekrar aynı yerden randevu alıcam oraya gidicem. bu aşamalarının her biri 2'şer gün olsa bir de röntgen için 3 gün beklemeliymişim 1 haftadan fazla benim her gün izin alıp hastanelere koşturmam gerekiyor. bunu yaparken bir de her doktor görüşümden 10-17 tl para alınıyor. işlemlerin sonucunda eczaneye gidiyorum 38 tl para ver diyo.

insanlar monitörlerde isminiz yazıyo ne güzel diyo. tayyip yaptı diyo. ya teknoloji geliştikçe ona uymak neden lütuf. al aile sağlığı merkezinde hala kağıt yazıyo sıraya gireyim diye.

karşılamadığı ilaçları saymıyorum bile
ben bu kadar küçük boyutlarını tecrübe ediyorken, bunun kanser ilacı, sağlanamayan teknik aletleri, doktor-hemşire güvenliği vs daha en büyük problemler arasında.

kimse bunların aslı astarı yok demesin. tecrübelerimizi yazıyoruz. kafadan atılmış hikayeler değil bunlar.

devamını okuyayım »
22.06.2018 09:32