bugunku antremanda goz dolduran futbolcu

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (520)
  • 2019
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

football manager 2013

fm 2007,2008,2009,2010,2011 ve 2012'yle aynı oyun. ufak değişiklikler dışında birebir aynı şey. fm 2012'ye yeni tema yapıp piyasaya sürseler kullanıcıların %50'den fazlası anlamaz.

oyuncu iletişimiyle, medya iletişimiyle, taktikleri uygulatmakla, antremanların etkileriyle, transferlerle ve her şeyden önemlisi boktan maç motoruyla ilgili hiç bir gelişme yapma, biz de her sene yenisini alıp oynayalım. güzel iş valla.

italya'da çalışıyorum, italyanca bilmiyorum. en ufak bir zorluk yaşamıyorum. kadromda 25 oyuncu var, hepsi mükemmel şekilde anlıyor taktiğimi. 7-8 hafta oynadıktan sonra takır takır oynamaya başlıyorlar. 3-5 tane de genç yetenek oluyor her oyunda. al onları, sonra regenleri de gençken kap 5-6 sene sonra çaykur rizesporla şampiyonlar ligi finali. arada da oyun zorlaşsın diye long shots özelliği 3 olan bir adamdan 35 metrelik gol ye. 10 seneden fazla süredir oynuyorum, hala şampiyonlar liginde man utd ile oynamadan bi hafta önce defans oyuncumu kenara çekip "bak aslanım, bu hafta rooney'den sen sorumlusun. zamk gibi yapış bırakma, aslansın kaplansın" diyemeyeceksem niye her sene para vereyim abi ben bu oyuna? şu oyunda oyuncuları motive etmek, oyunculara taktiği anlatabilmek, iletişim kurmak, takıma özel taktik yapmak gibi şeyler detaylandırılııp oyun böyle zorlaşacağı yerde 21 tane kaleyi bulan şut çektiğimiz maçta 90+7'de finishing'i 4 olan bir adamın 3 defans oyuncusunun arasından gol atmasıyla ya da değeri 3 milyon euro olan adama ekonomisi yerlerde sürünen kulüplerin 20 milyon euro fiyat biçmesiyle zorlaştırılıyor 2000'den beri. ve ben sıkıldım.

tamam hakem olsun, şanssızlık olsun; futbolda bunlar var ama bir sistem kurup taktiği takıma iyi anlatmak, takımla iyi bir iletişim kurmak ve birbiriyle iyi anlaşan bir ekip kurmak asıl zorluk olmalı. ben menajer olarak bunu başarmak istiyorum. fm bu konuda hiç ama hiç gelişmiyor. iki genç adam al, 2-3 sene sonra rakiplerin kadroları dağılmaya başlasın, boşa çıkan yıldızları da kaparak iyice genişlet kadronu. 5 sene sonra 2 tane ayrı 11'le şampiyonlar ligini de ligi de gözün kapalı domine et. sıkıldık artık.

devamını okuyayım »
15.11.2012 00:04