buhalimlekabulet

  • tadına doyum olmaz (751)
  • 957
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

türk usulü çocuk yetiştirme teknikleri

1- çocuğa her zaman, kendisiyle kıyaslayacağınız, ömrü boyunca nefret edeceği bir kaç adam belirleyin. * bu, her maddede işe yarayacak temel kuraldır.

2- o sırada etrafınızda moda olan çocuk yetiştirme tekniği ne ise onu uygulayın. bu bazen, dokunmamak, bazen yerli yersiz öpmek, bazen 5 aylık çocukla uzun uzun konuşmalar yapmak, bazen odasına kapamak, bazen bildiğin dayak atmak olabilir. önemli değil, o sırada en az üç yakınınız ne yapıyorsa onu yapın. kulaktan dolma bilgi her zaman işe yarar.

3- çocuğun herhangi bir konuda farklılığını hissettiğinizde, lütfen derhal standartlaştırmak için harekete geçin. icat çıkarma başımıza, dededen kalma en güzel silahınızdır. farklılıklarını gizleyin, farklı olduğu, yeteneği ya da ilgisinin olduğu her konuda üstüne basın. bu farklı ve kendine özgü yanlarıyla alay edin, sürekli eleştirin ve öz güvenini sıfırlayın, başkalarının farklılıklarına da düşman edin. bir tane daha sizden olsun. amaç bu zaten, siz mükemmelsiniz neticede.

4- eğer 2000 sonrası doğmuş bir çocuğunuz varsa ve yukardaki gibi düşünmüyorsanız ve çocuğunuzun sadrazamın sol tarafından bir yerinden yaratıldığını düşünüyorsanız da, onu desteklemeyi, onu şımartmak boyutuna taşıyın. yaptığı her şeyi, saçma da olsa alkışlayın. onun muhteşem biri olduğuna inandırın. mümkünse, kendi ihtiyaçlarınızdan vazgeçip, çok pahalı özel okullarda okutun, her hafta sonu bale, yüzme, keman kursuna koşturarak yetiştirin ama sonrasında mühendislik okumasını isteyin, bunları yapmasın değil, hobi olarak gene yapsın. hiç hayvan görmesin, mesela tavukla 7 yaşında tanışsın ve acayip korksun. ya da iki mahalle aşağıdan, o mahalledeki güvenliksiz- kamerasız, okuma ya da bilgisayar odasız okullardan, bu okullarda 75 kişilik sınıflarda okuma öğrenmeye çalışan çocuklardan haberi olmasın. genel olarak haberi olmasın zaten. haberi olunca da aklı almasın, çok şaşırsın.. koşmasın, terler. düşmesin, dizi acır. ayyy sokaktaki amcadan almasın, pistir. sokağa çıkmasın zaten, sokak ne? ama kendine güveni tam olsun. büyüdüğünde ilk 3 maddeye göre yetiştirilmiş çocukların kabusu olsun. şu an sizin kabusunuz olan adamların aynısından olsun. içinizdeki ukteleri çocuğunuzda tamamlayın.

şüphesiz ki, verdiğim bu çok değerli bilgilerle nur topu gibi çocuklarımız olacak, hayrını görelim.

devamını okuyayım »