bulk density

  • 77
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

sedef çakmak

kendisiyle vejeteryan-veganlar için şarlo cafede düzenlenen etsiz bayram buluşması'nda tanışmıştım. kız arkadaşıyla birlikte barın işletmecisiydiler. yeni tanışmama rağmen güler yüzlü ve içten bir insan olduğunu fark etmem çok geç olmadı. o çifti ve ortamı çok sevmiştim.

bir kaç ay sonra kendisinin chp beşiktaş meclis adayı olduğunu öğrendim. sevindirici bi haber olmasına rağmen daha önceki seçimlerde aday olan lgbti'lerin genelde kazanamadığını düşününce pek bir umudum yoktu açıkçası.

ama sedef seçimi kazandı ve o artık türkiye'nin ilk "açık" lgbti meclis üyesi. tüm türkiye'deki lgbti camiası için çok sevindirici bir gelişme bu. 1933te kadınlara seçilme hakkı gelen ülkemizde, aradan 80 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen, kadın meclis üyesi kotaları büyük partilerde halen daha %3-4ün üstüne çıkamıyor. yani daha kadın adayların yetersiz olduğu ülkemizde lgbti bireylerin de sedef gibi meclis üyesi olabilmeleri için daha çoook uzun yıllar gerekiyor belki de. ama her bahar bir çiçekle başlar misali, önü açılan lgbti bireyler kanımca zamanla adaylıklarında sayılarını arttıracaklardır.

başarılar sedef. hepimizin sesi olabilmen umuduyla.

devamını okuyayım »
31.03.2014 22:52