bullshot

  • 313
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

kahve bağımlılığı

her şey geçen yaz 2.5 ayımı anne evinde geçirmemle başladı. annemin ritüeli olan "kahvaltı sonrası türk kahvesi" ritüeli, "oğlum kahve içer misin?"den, kalkar kalkmaz anne kahveyi koydun mu?"ya dönüştü.

eylülde ankara'ya gelince, bir de eve çıkınca cezvemi ve türk kahvemi bavulumda getirmiştim. her sabah kahvaltıdan sonra içmeye başladım, yazın olduğu gibi.

sonrasında ev arkadaşımın aldığı filtre kahve makinesini (hani şu küçük sürahi gibi olan, ortasında metal, hunimsi filtresi olan) keşfettim ve gidip tchibo'dan kahve aldım kasım ayı gibi. her sabah kalkar kalkmaz yüzümü yıkamadan kahveyi ocağa koymaya başladım -ki halen de öyle.

arada değişik markalar da denedim. tchibo'nun gümrükteki sıkıntısından dolayı wienner (?) gibi bi ismi olan kahvesini aldım fakat beni tatmin etmedi. arkadaşımın almanya'dan getirdiği kahveyi denedim, o çok güzeldi ama arkadaşımın aşkıydı. 1 ay sonra tchibo'da kahvemi tekrar bulamayınca isyan ettim ve starbucks'a gittim. kapıdan içeri girdiğim gibi "bana en sert kahvenizi verin!" dedim. "dark" etiketli, üstünde kaplan olan (sanırım satruma gibi bir şeydi) kahvelerinden verdiler. biraz daha pahalıydı ama fair trade idi. tadı da oldukça iyiydi. bugün kahvem bitince tekrar gittim fakat bulamadım. o yüzden italian roast aldım. bakalım artık.

şöyle kaba bi hesap yaptım; ayda kahveye ortalama 60 liraya yakın para harcıyorum. başlarda farketmedim durumu fakat artık sanırım bağımlı oluyorum. sabahları içmeyince asabiyet ve kafada bir boşluk hissi oluyor. sınav dönemlerinde günde 3e kadar çıkarıyorum. sonumuz hayrolsun diyelim.

devamını okuyayım »