bulutsuz35

  • anadolu çocuğu (304)
  • 910
  • 36
  • 6
  • 0
  • dün

cehennemde yaşıyor olma ihtimalimiz

uzun zamandır üstünde düşündüğüm konudur bu efendim. good place dizisini izlediniz mi bilmiyorum ama bu fikrin esas kaynağı o dizidir. bizim normal sandığımız bu hayatın aslında gerçek cehennem olma ihtimali olabilir mi? çünkü etrafımızdaki hiç kimse masum değil, herkes cinayet işlemeye, hırsızlığa, şiddete, küfür etmeye hazır ve nazır. en mülayim adam bile şeytan besler içinde ama söylemez. biz her ne kadar kendimizi iyi insan bilsek de hatasız kul olmaz mottosu ile yemediğimiz bok yok. bak hiç yoktan bok dedim.
güncel olarak düşünürsek mesela ev alırız depremde yıkılır, yada komşular illallah dedirtir. o evi aldığına bin pişman ederler. paramız olur gezecek imkan bulamayız çünkü tüm gün mesaideyiz. işin olmazsa pandemi yüzünden çıkamıyorsun. içki alırsın tam efkar dağıtacaksın hopp bir kaç bardaktan sonra tuvalette kusuyor bulursun kendini. az içsen de işe yaramıyor. annen, karın, enişten, ablan, canan karatay börülce, enginar ve bilumum bir boka benzemeyen otlar yedirtiyor. niye? çünkü sağlıklı da işte bu yüzden. iğrenç olduğundan olmasın mı?
tüm servetini tam kazanıyorsun, tam rahata eriştim diyorsun hop ölüyorsun ve rivayete göre tekrar doğarak baştan başlıyorsun. birini seviyorsun aşkım cicim derken kendini kapatma olarak buluyorsun. kira, kredi, hayat sigortası, elektrik, su vb. öderken ruhunun çekildiğini düşünüyorsun. resti çekip intihar etmek istiyorsun biri çıkıp diyor ki: ya çıkarsa?
kısacası ne kadar mantıklı ne kadar değil bilmiyorum ama ben cehennemdeyim arkadaşlar. ya da ortadoğu effect oldum bilmiyorum tam olarak.
anlayan el sallasın bana merhaba der gibi.

devamını okuyayım »