buralarda yeniyim

  • 580
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

yılmaz özdil

etrafımızda ya hakikaten art niyetli ya da okuduğunu anlayamayan pek çok insan olduğunu gösteren yazardır.

şu millerle ilgili yazsında "milletvekilinin uçak millerine takmış" diye etrafta dolananlar acaba yazıyı baştan sona okumuşlar mı? okumayanlar ya da okuyup da anlayamanlar için ufak bir özet geçmek istiyorum.

almayadaki politikacı cem özdemir artık türkiyedeki gençlerin de genel kurmay başkanının adını bilmeyeceğini, milletvekillerinin adını bileceğini ve bunun harika mükemmel birşey olacağını söylemiş. yılmaz özdil de almanyadaki milletvekilleri ile ilgili çok ufak bir bilgi vermiş. kanunen hiçbir zorunluluk olmadığı halde meclisin ödediği paralarla alınan uçak biletlerinden kazanılan mili meclise iade etmeyen bir milletvekili gazete haberlerine manşet oluyor ve bu kişi istifa etmek zorunda kalıyor.

şimdi biraz düşünür müsünüz aynı olay için türkiyede en ufak bir gazete herhangi bir haber yapar mı? manşet demiyorum ufak bir haber? yaptı diyelim bu milletvekili bu yüzden istifa etmek zorunda kalır mı? ne skandallar gördü de türkiye (örneğin ösym sınavları) kimse istifa etmedi.

keşke milletvekillerinin siyasi ahlakı almanyadaki gibi olsa ya da toplumumuzun baskısı böyle olmasını gerektirse de ben de almanyadaki gençler gibi genel kurmay başkanının adını bilmesem...

devamını okuyayım »