burdan post modern nicklere selam ederim

  • 165
  • 43
  • 13
  • 0
  • dün

ali koç

fenerbahçe'nin başına geçmesiyle birlikte bir günde mucize gerçekleşmeyecek. mesela ertesi gün lig şampiyonu, haftaya da şl'de yarı finalist olmayacağız. bu adamı fenerbahçe için çok önemli biri yapan başka bir şey var. bu adam profesyonel. kelimenin tam anlamıyla profesyonel. mesela sırf beşiktaş'a adam kaptırmamak için ozan çapsızına milyonlarca euro verecek bir adam değil. bizzat kendisi profesyonel ve profesyonel olduğu için de profesyonellerle çalışması gerektiğini bilecek. o yüzden soracak, abi biz bu ozan'ı alalım mı, takıma yarar mı? profesyoneller diyecek ki, hayır almayalım. o zaman siktir et diyecek. isterse messi'yi konyaspor'a kaptırmak olsun fener'in işine yaramayacaksa almayacak. yineliyorum, çünkü bu adam profesyonel. türkiye'nin en büyük gruplarından koç'un iki, bilemedin üçüncü adamı. koç'un koç olarak kalmasını sağlayan adamlardan biri. vehbi'nin torunu, rahmi'nin öz oğlu. mesele çok parasının olması değil. zaten artık cebinden para koyan başkan modeli de bi siktir olsun gitsin. takımı adam gibi yönetsin zaten para kazanır o takım. neyse ne diyorduk. bir organizasyon yönetmenin; vizyon, sebat, profesyonellik, akılcılık, bilim, bilgi ve soğukkanlılık gerektiğinin bilgisine sahip bir adamdan bahsediyoruz. bu yüzden, caner'i ve gökhan'ı aldı diye gidip beşiktaş'a ismail köybaşı "çalımı" atacak bir çapsız değil. lens'in takım için faydalı olduğunu görüp onu takımda tutmak isteyecek bir adam; 2.750 önerip sonra gitsin diye dua edecek bir basiretsiz değil. fenerbahçe'nin başına gelecek, fikreti orman'ın beşiktaş'ta yaptığını yapacak, takımın mali yapısını düzeltecek, akılcı bir yönetim anlayışını hakim kılacak, egosantrik açıklamalar yapmayacak, otoritesini kuracak ama despot olmayacak, bacak bacak üstüne attı diye alex'i kovdurmayacak kadar soğukkanlı kalacak, ersun'un sözleşmesine takım için faydası olacaksa eskort kadın masraflarının kulüp tarafından karşılanacağı maddesini bile ekleyecek.

çünkü bu adam fenerbahçe'nin işine ne yarıyorsa onu yapacak. canı sıkıldı diye takıma şl'de çeyrek finale çıkaran zico'yu postalamayacak.

merak etmeyin, tesis de yapacak, salon da, bina da. arazi de kapatacak, konut da dikecek. takımın gelirlerini de artıracak. stat da dolacak. şampiyon da yapacak.

çok güveniyorum. vizyon sahibi ve profesyonel olduktan sonra çok geçmeden başarı gelecek. zaten başarı bu tür durumlarda gelmeye hep mecburdur. irrasyonel, profesyonellikten uzak, despotik, beceriksiz, egosantrik, basiretsiz başkanlık modelinden tam tersine dönüş yapacağımız günler yakındır.

devamını okuyayım »
25.08.2017 16:05