burdan post modern nicklere selam ederim

  • 361
  • 13
  • 4
  • 0
  • 4 gün önce

galatasaray

bir fenerbahçeli olarak bu sene şampiyon olmasını isteyip istemediğim konusunda emin olamadığım spor kulübü. normalde benim gibi fenerbahçe-gs maçlarını heyecandan izleyemeyen bir adamın bunu istememesi lazım; bu açıkça ihanettir, satıştır, kahpeliktir. ama iki nedenle belki olabilir:

1) gs çok güzel top oynuyor. çok kıskanıyorum. bu oyunla şampiyon olursa belki aslında fenerbahçe'ye ne yapması gerektiğini de göstermiş olur; çünkü fener anlamıyor. bunu öğrenmek için acı verici bir yol. neticede sırf bunu öğrenesiniz diye en büyük ve bence tek büyük rakibinizin şampiyon olması biraz üzücü olurdu. olsun. gs bu oyunuyla şampiyon olursa, o vakit fenerbahçe şu rezil iki ön liberolu, 1-1'i korumalı, geriye yaslanmalı, zevksiz, yana pas vermeli, vardar'a elenmeli, isteksiz, çirkin futbolu bırakıp belki utanır; çarenin gs gibi, istekli, baskılı, dikine, yırtıcı, baskın oyununda olduğunu görür.

zaten hep söylüyorum. türkiye ligi için büyük takımlarda aykut kocaman gibi aşırı temkinli bir futbol anlayışı gereksiz. premier lig mi lan bu. oynayacağın takım kayseridir göztepedir. türkiye'de ne vakit bir takım şampiyon olsa, açın bakın mutlaka bam bam bam top oynamıştır. bir tane atayım o skoru da koruyayım anlayışının 70 senelik türkiye ligindeki şampiyonluk sayısı beşi geçmez, ben 59'dan beri izliyorum ligi. son 20 senede ise hiç hatırlamıyorum. beşiktaş'ın şenol'lu ilk şampiyonluğuna, ersun yenal'lı fb şampiyonluğuna, gs'nin fatih terim'li dönemlerine bakın. büyük takım böyle oynar. aykut'un kafasına girmeyen şey bu. modern futbol diye korkak bir futbol oynatıyor.

2) bu madde biraz duygusal. beşiktaş son zamanlarda çok itici oldu. sonradan görmeler gibi davranıyorlar. kıskandığımdan değil de "beşiktaşlı delikanlılığı/duruşu" denen suni samimiyetsiz tırto eril tavrı ben hiç sevmiyorum; bunlar şampiyon oldukça daha geveze oluyorlar. en delikanlı, en kral, en onurlu adamlar biziz olayı hani. şu beşiktaş'ın bi aradan çıkması, eski güzel günlerdeki gibi fenerbahçe-gs rekabetinin yeniden canlanması lazım.

bu yüzden gs'nin alacağı bir şampiyonluk fener'i ateşleyebilir.

devamını okuyayım »
26.08.2017 16:52