burkiburks

  • 407
  • 12
  • 1
  • 0
  • dün

2 şubat 2017 fenerbahçe cska moskova maçı

futbolda beşiktaşlı, basketbolda efes pilsen'li tiplerin gelip bol bol entry girdiği, fenerbahçemizin cska'yı yenerek, geçen senenin intikamı konusunda içimizi bir nebze de olsa soğutan basketbol maçı. tanımımızı yaptığımıza göre basketbol konuşabiliriz.

türk oyuncu türk oyuncu diye götünüzü yırtıyorsunuz da, biriniz çıkıp söylemiyor son 5 yılda türkiye'de yetişmiş 1 tane yıldız oyuncu var mı? hadi yıldız oyuncuyu geçtim 1 tane rol oyuncusu var mı? ulan son 5 yılda bu ülkenin yetiştirdiği en büyük yetenek cedi osman.

cedi osman'la bogdan bogdonavic, hemen hemen aynı yaş grubunda, hemen hemen aynı yıllarda parlayan 2 genç yıldız. bogdan'ın kariyerinin başından günümüze kadar gösterdiği gelişimin yarısını cedi henüz gösteremedi. bunun gibi 10 tane örnek sayabilirim. gelmiş burda obradovic'e bok atıyorsunuz. adamın elinde elle tutulur tek türk kısa, melih mahmutoğlu var. o da en son lig maçında 7'de 1 üç sayı atışı yüzdesi tutturdu. bak lig maçı diyorum. adamın tek meziyeti 3'lük atabilmek, onu da böyle atıyorsa nasıl cska karşısına koyabilirsin?

kalinic'e 1 milyon bonservis verdiğimizi söylemiş bir arkadaş, kalinicin yıllık kaç para aldığını da bir söylesin. ya da yormasın kendisini ben söyleyeyim 400 bin avro'dan 2+1 yıllık sözleşme imzalandı. total maliyete baktığında yıllık 700 bin avroya gelir. 700 bin avro'ya kalinic'in yaptığı işin yarısını yapacak 1 tane türk söyleyebilir misiniz?

ister kabullenin ister kabullenmeyin bu ülkede bir basketbol takımı 7000 kombine sattı. bunun sebebi de obradovic ve kurduğu basketbol takımı. evet ülkede önceden de basketbol kültürü vardı, ama salonlar derbiler ve avrupa maçları dışında dolmazdı.

son sözümüz yine başlıkla ilgili olsun. dünyanın en güzel takımının, cska'yla beraber ''bazı'' yurdum taraftarlarını da izmir marşıyla uğurladığı basketbol maçı.

devamını okuyayım »
03.02.2017 09:52