butunnickleralinmissorunsali

  • 381
  • 25
  • 6
  • 0
  • dün

kadınları itici yapan detaylar

bir sözlük yazarı tarafından muhteşem bir katkı editi:
“aslinda bu "erkek" gibi kadinlarin, kadinligin getirdigi o zayifliktan erkek gibi gorunerek korunmaya calisip kitsch bir goruntunun ortaya cikması...
kimlik oyle bir sey ki, eger kisi kendi uzerine kafa yormadiysa uzerine yapışan seyin ne kadar kirli olduğunun ve alt metninde neyin yattiginin asla farkina varamiyor”
edit sonu.......

(bkz: kurtulmuş kadın sendromları)
bu hatunların ellerinde bir maço tesbihi eksiktir, özgürler!
heyt anam, içerler bunlar solcu molcu progresif erkeklerle, ellerini kaldırarak konuşurlar "ya abi, ne demek" diye söze başlayarak siyaset konuşurlar. erkekler çıplak mı yürüdü eşitiz diye bunlar da yürür, şekilselliğe, özgür olduklarına pek inanırlar. her şeyi halletmişler, sınıf mınıf, ekonomik sosyal özgürlüklerini kazanmışlar, kazanamayan kadınlara da bir tepeden bakarlar ki! bunlar genelde 35 ile 55 yaş arası ergen kadınlardır. ergenlik zaten bu yaşlarda felaket yaşanır. yaşayamamış ya zamanında. kimilerinin "açık ilişki yaşıyor" yazar profillerinde. erkeklerin de pek işine gelir bu "kurtulmuş kadınlar." ne yani, evlilik yok, ev kirası yok, hiçbir maddi, manevi sorumluluğu yok, iki süslü laftan başka, bir de şiir yazarsan.. üstelik getirisi var, çoğu biraz paralı oluyo bu kadınların. ha, entelektüel olsun da bunlara tenekeden olsun..
bu görüntüye aldanmayın derim yine de; kafalarının köşesinde, göğüs kafeslerinin tam ortasında aşk, köle gibi aşık olmak özlemi yatar. bir bulsalar adamı kaçırmayacaklar, yemeğini yapıp, söküğünü dikecekler de... onların aradığı adam o çevrelerde bulunmaz..
ha, çok sıkı-fıkıdır bunların kadın arkadaşlığı, yoldaşlığı! birbirleriyle kol kola gezer, kendilerinin beğenmediği erkeği diğerine tanıştırırlar, paslaşmaları harikadır! amma velakin bir erkek girdi mi aralarına, parçalarlar, ne dostluk kalır ne dayanışma aralarında.. .ben çok korkarım bu "dişi abilerden" :p
"mağdur kesimler" zalim olmayacak diye bir şey yok. feminizm, kadınların gücünü yayma aracıdır iktidar aracı değil. hastane ya da belli yerlerde eline ufak bir iktidar geçiren kimi kadınlar çok sertler, erkekten dahi acımasız olabiliyorlar. biyolojik kadınlık da başa bela bir farkındalık olmayınca. kraldan çok kralcılar. bu "yanımızı" da eleştirmek tabu olmamalı!
üzücü toplum olarak iç çeke çeke öleceğiz..!

devamını okuyayım »