cabbaroku

  • 329
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

16 temmuz 2013 gezi gözaltıları

bu haberi duyunca el ovuşturan, sevinç çığlıkları atan, beceriksiz taklitleriyle gezi direnişçilerini akıllarınca alaya alanlar oldu. (operasyon kararı/emri verenler ve uygulayanlar dışında da)

sadece birkaç soru:

-siz gezi direnişinde herhangi bir çatışmaya, gezi parkında kurulan çadır kente hiç gittiniz mi? (boşuna gittik demeyin, gitseniz bu yorumları yazıyor olmazdınız. öyleyse sizi kenara alalım)
-diyorsunuz ki bu direnişçiler "kamu malına zarar verdiler". siz "terörle mücadele" nedir bilir misiniz? gözaltında kaybolan yakınınız oldu mu hiç? ya da gencecik yaşınızda "terörist" damgası yediniz mi, slogan atmak suçundan? işkence gördünüz mü?
-diyorsunuz ki bu direnişçiler polise "taş attılar". gezi direnişi boyunca en büyüğü 26 yaşında dört kişi öldü, bunu biliyor muydunuz? polisin attığı plastik mermilerle gözlerini kaybedenlerin ulaştığı son rakamı takip edemedim bile. kaç kişi direnişe diye evden çıktı ve hala evine dönemedi, haberiniz var mı? yetmediyse açın divan otele sığınan, derisi biber gazlı sudan yanmış çocukların fotoğraflarına bakın. (sonra sizi de bi kenara alalım)
-son sorum da şu (aslında bu soru benim değil, canon in d ile sohbet ederken onun öne sürdüğü bir soru, ben kendisinden aparmış bulunuyorum şu an): kadıköy'de de eylem yapıldı birçok kez. hatta taksim'de çatışma olurken, oraya ulaşamayanlar kadıköy'de eyleme başladılar. ali ismail korkmaz öldüğünde bir sürü insan yürüdü sokaklarda. tmmob meselesi keza öyle... orada neden "kamu malı zarar görmedi"? ne fark vardı kadıköy ve taksim arasında? (cevap polis. bilemeyenleri de son kez bi kenara alıyoruz. siz orada durun.)

sonuç olarak, taksim esnafı gibisiniz arkadaşlar. sizin de haklarınızı savunmak için oraya çıkmış olan insanları akıl almaz nedenlerden dolayı eleştiriyor, kötülüyorsunuz. vicdansızsınız arkadaşlar, sırf onaylamadığınız bir şey yaptığı için insanların suçsuz yere gözaltına alınmasından, acı çekmesinden zevk alıyorsunuz. akrep gibisiniz arkadaşlar, serçe gibisiniz, midye gibisiniz...*

devamını okuyayım »
16.07.2013 14:59