caesaraug

  • 71
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

recep tayyip erdoğan

sonundan ve kendi sonundan sonra yakınlarına olacaklardan büyük ölçüde çekinen kişidir efendim.

bütün bu akıl dışı şaşaa ve zorlama gösteriler bu sebeple.

sağlığını en yakından takip edenler, ona en yakın olan yandaş kitlesidir. tıpkı en yakınlarındaki fetocuların önce canciğer sonra ölümüne düşman olduklarını dikkate alırsanız, onu ilk satacak kitlenin en en yakınında ölümünü en erken haber alacak ve buna göre en önce kendilerini koruma tedbiri alacak kişiler olduğunu görmek zor değil.

tayyip erdoğan herhangi bir doktrin, politika ya da en azından gelecek kuşaklara yol gösterecek tek bir strateji oluştur(a)mamıştır. kendisinden sonrakilere yol gösterebilecek en ufak bir yordam da olmadığı için, yandaşların tek yapabilecekleri bu yapay şaşaa günlerinde elden geldiğince sonrası için hazırlık yapmaktır.

dünyadaki egemen ülkeler, soğuk savaş artığı ve terkedilen küreselleşme yutturmacasının eşlikçisi siyasal islam için aynı bu sahte şaşaanın benzeri görkemli bir son hazırlıyorlar. bu konuda ya ortadoğu'da bunun modelini oluşturan türkiye'yi, ya da uzak doğu'da kontolü elde tutmak için yapılandırılan malezya'yı odak alacaklar gibi görünüyor. ancak malezya'da işler türkiye'deki kadar geçmişine kıyasla kontrolden çıkmış durumda değil.

özetle, yandaşlar gözünün içine bakıyor sabah akşam. ölümünü ilk farkeden, onu ilk satan olacak-belki bu sayede kendimi kurtarırım diyecek ya da kaçacak.

bakalım sonrasındaki karmaşayı yalnız ve güzel ülkem nasıl atlacak...*

devamını okuyayım »
16.07.2017 12:07