cagsi

  • 742
  • 53
  • 39
  • 0
  • dün

2019 ekonomik krizi

artik bu baslik önemini yitirdi. önemini yitirdi derken söyle; aclik var aclik. maaslarin aclik siniri altinda olmasi en önemli mesele. kriz var ya da yok bir önemi yok maaslar berbat. aclik yoksulluk sinirinin bi hayli altinda. hic aylik geliri olmayan miyonlarca issiz var. diyelim kriz yok. ya da var. bu mulyonlarca issiz ne yapacak? milyonlarin geliri yok. geliri olanlarin maasi inanilmaz düsük dünya geneline kiyaslayinca. asgeri ücret en az 5000 tl olmali. en düsük maas sektör fark etmez 6500 tl olmali.

maaslari kim normal seviyelere nasil cekecek ben anlamam. anlayanlar bunun icin ugrassinlar. maaslar aclik sefalet sinirinin altinda kaldigi sürece ha kriz var ha kriz yok. geciniz. tümden hikaye. ekonomi istedigi kadar düzelsin bu maaslara yansimiyorsa krizin var olusu ya da öyle bi seyin olmayisinin bi anlami yok.

söyle olcak böyle olcak gibi büyük laflar etmeye de gerek yok artik. maaslar eridi. yok oldu. kim maaslarinizi dünya standartlarinin yanina yaklastirmaya gayret edecekse oyunuzu ona verin.

sektör fark etmez 8 saat calis ve sadece 350 dolar kazan. böyle bi sey olamaz. kabül edilemez. zaten topu topu 350 dolar kazaniyorsun(eger milyonlarca issize dahil degilsen) ve böyle bir durumda neyin krizi neyin ekonomisi bu. milyonlarca emekli ne kazaniyorlar ki? 300 dolar mi ortalama. bu nedir ya 300 dolar. böyle bir sey olmaz. bu basli basina bir kriz zaten. yemisim ekonomik krizini. kriz var ya da yok adam yillarca calismis 300 dolar aliyor. sadece 300 dolar. bir hic. sifir. normal bir ülkede bir ögrencinin cep harcligi bile bundan fazla. biz de burda ekonomik krizi tartisiyoruz. bunun tartisilacak bir tarafi kalmadi.

ülkeyi terk edin. neyiniz varsa satin ve ne olursa olsun o ülkeyi terk edin. isinizi gücünüzü birakin ve tüm enerjinizi o ülkeyi terk etmeye harcayin. kölelige dur diyin. bu maaslar kabül edilemez.

devamını okuyayım »