cahil otorite

  • 84
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

mgtow

kadın erkek ilişkilerinde yaşadıkları/gördükleri/okudukları/bildikleri bla bla şeyler bakımından özellikle kimi ilişkileri için pirus zaferi kanısına varmış ve neticesinde kendine yönelmiş erkeklerin benimsediği görüş.
sadece farkındalık yaratmaya yönelerek kısa tutmaya çalışacağım entryi.
pirus zaferi ne? bunu şu viki alıntısı ile açıklayayım:

--- alıntı ---

pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder. mö 280 ve mö 279 yıllarında grek kolonisi tarentum kralı pirus roma'ya saldırır ve ne pahasına olursa olsun savaşı kazanmak için her şeyini feda eder. sonunda pirus, savaşı kazanır; ancak 50 filin desteklediği ordusunun tamamını kaybeder. savaşı kazanmıştır, ama yanında koskoca ordudan arta kalan üç-beş sefilden fazlası kalmamıştır. pirus’un bu zaferin ardından “tanrım, bir daha böyle bir zafer verme” dediği söylenir. pirus zaferi aslında yenilmeye mahkûm galibiyetleri anlatmak için kullanılır. bu olaya atfen, benzer şekilde kazanılan savaşlara pirus zaferi denir.

--- alıntı ---
alıntı linki

bu konu için(mgtow) sana verilebilecek salt doğru bi yol yok. burada iş sana düşüyor. kendini tanıman gerekiyor öncelikle. pirus zaferine bağdaşır bi değerlendirme yapman gerekiyor.
kaynakların, potansiyelin, sonundaki kazancın, sonundaki kaybın... bu tarz şeyler ne olacak, nasıl sonuçlanacak diye bir değerlendirme yapmak gerekli.
bir ilişkiden vazgeçip kendi yoluna gidince ne olacak?
burada iki yol çıkıyor kendi yoluna gidince.
birincisi daha fazla menfaat elde edeceğin iş ile kendini tatmin etmek(mesela zaman makinasını bulup saygınlık kazanmak.)
ikincisi ise potansiyelin neticesinde(yetersiz durumda olabilirsin ya da çekiciliğin az olabilir.) hedeflediğin ilişki için vereceğin savaşın sonunda alacağın zafer sana pirus zaferi kazandıracaksa kendine yönelip kaynaklarını/potansiyelini arttırarak yeniden arenaya çıkıp arzuladığın neticeyi elde edebilirsin.
daha fazla uzatmayı düşünmüyorum. işin sonunda bi zafer elde etmek istiyor isen pirus zaferi de var fatih sultan mehmet'in amasrayı* kılıç kınından çıkarılmadan elde ettiği zaferi de var.
farkındalık için sanırım bu entry yeter. önce kendine yönel ve sexual market value'ni bul ve arttırabileceğin şeyleri yap ya da git zaman makinesini falan bul/yap ama kendini tatmin edecek dengeyi bul!

edit: #65313228 mesela böyle

devamını okuyayım »
13.06.2017 13:17