cahillik cok kotu bir seydir

  • 165
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

sailor uranus

hakkında uzun zamandır yazmak istediğim sailor moon serisinin delicesine hayran olduğum, en karizmatik karakteri. sailor neptune ile beraber 3. sezonda ortaya çıkarlar ve sivilde haruka tenou adını kullanmaktadır. kendisi crossdresser'dır ve erkek kıyafetleriyle arz-ı endam etmektedir. o yüzden dişi bünyede karmaşık duygulara sebebiyet vermesiyle tanınır. (hatta küçüklük aşkımız mamoru'nun pabucu bu ablamız sayesinde dama atılır güzelce.) zaten animede kızlardan oluşan geniş bir hayran kitlesi vardır ve kızlarla flört etmeyi sever. partneri michiru ise tersine erkeklerle flört etmektedir ilginç şekilde ve daha feminendir. haruka'ya olan hayranlığım michiru'ya kıskançlık duymama bile sebep olmuştur. arada bir ruhsuz ve gıcık tavırlar sergilese de (kimseye güvenmez, michiru hariç herkese atarlanma huyu vardır, usagi'yi sevse de sailor moon olarak ona hep ters davranır.) bu onu daha da karizmatik yapmaktadır bir şekilde.

ikili hakkında konuşmak gerekirse, her konuda müthiş yeteneklidirler. haruka çok iyi bir sürücüdür, koşucudur, piyanisttir. michiru iyi resim ve heykel yapar, yüzücüdür, keman çalar. bir ortama genelde uçuşan çiçekler ve kendilerine özel bir müzik eşliğinde giriş yaparlar. dolayısıyla etkileyici olmamaları imkansızdır zaten*. ben de bir ortama müzik ve çiçekler eşliğinde girsem ben de etkileyici olurdum herhalde.

bu ikiliye daha sonra sailor pluto katılır. kendilerine dış güneş sisteminin savaşçıları derler. sonra bu üçü sailor saturn'ü evlatlık alırlar ve işler iyice sarpa sarar, oralara girmeyelim en iyisi*. dönüşüm müzikleri de ayrı güzeldir bu ekibin. dediğim gibi baştan aşağı karizmadırlar, daha güçlüdürler. iç güneş sistemi savaşçılarının güçleri bunlarınkinin yanında şaka gibidir, haruka ortaya çıkınca "çekilin de işimizi yapalım" tavrında zaman zaman bunları aşağılar filan.

sonuç itibarıyla sailor moon'a bu ekibin katılmasıyla animeye hareket gelir. dolayısıyla kanımca en iyi sezon bu ekibin ortaya çıktığı üçüncü sezondur.

bir de küçük ve gereksiz bir not, mamoru, haruka ve 5. sezonda ortaya çıkan seiya* usagi'ye "odango atama" takma adını yakıştırırlar farklı zamanlarda. (odango: usagi'nin yaptığı topuz saç şekline verilen isim. "odango kafa" diye çevrilebilir. bizde "dolunay surat" şeklinde çevrilmiştir.) üçünün ortak noktası usagi'ye farklı şekillerde yakınlık duymalarıdır.

devamını okuyayım »