caliskanahmet

  • 77
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

kadir şeker

bu vakayı iki aşamada incelemek istiyorum.

1. birçok açıdan yaşadığı sonu hakettiği değerlendirilebilecek bir hayvanın elinden kadını kurtarıp maalesef kendi üzerine çeken bir yiğittir kadir. ancak fiziki kabiliyetlerinin sınırları gereği hayvanı püskürtemeyerek, olayın fiziki ceremesini ciddi şekilde yaşamaya başlamıştır.

2. sözümona meyve soymak için "meyve bıçağı" taşıyan, kavga esnasında üstünde bulunan bıçağı saklamakta olduğu yerden çıkarmaya vakit bulan ve kavga esnasında bunu aklına getirip bıçağı çekip başka bir yaralama olmaksızın kalbe tek vuruş yapan ve sonrasında kaçan bir suçludur kadir.

bazen bela sizi bulur. bazen siz belayı bulursunuz. küçükken radyoda kader mahkumu kalıbının bir cümlede geçtiğini duyduğumda tepki gösterirdim yap, et, sonra kader mahkumu ol, iyi iş diye. geçen zamanda kader mahkumu nedir çokça öğrendim. ama her suçun bir karşılığı vardır. iyiyi kendinizce ödüllendirebilirsiniz ama kötüye kendiniz ceza verirseniz, bu kamu düzenini ortadan kaldırır. anarşiyi başlatır. o nedenle istediğiniz kadar destek verin. hafifletici birçok sebebiyle bir kişinin ölümüne neden olan vatandaşın yaşayacağı hikayede bir etkinizin olması mümkün değildir.

devamını okuyayım »