cannibal lecter

  • 198
  • 14
  • 7
  • 0
  • evvelsi gün

kadın şoförlerin yayalara yol vermemesi

şimdi ortada şöyle bir durum olsaydı eğer: ekseriyetle, kadınlar yayalara yol vermeyip erkekler verseydi "kadınların yayalara yol vermemesi" gibi bir başlık açılabilirdi. ama bu kadınlara özgü bir sığırlık değil ki, güzel ülkemde yaya geçidinde bile yol vermiyor kimse. yaşım dolayısıyla 5-6 seneye aklım erdiği için şöyle söyleyeyim, ben konya'dayım 5 sene boyunca okulumun önündeki yaya geçidinde yalnızca 1 (rakamla bir) araba durdu.

kadın erkek fark etmez, biz sizden sokakta yol isteme gibi bir ayrıcalık isteyemeyiz çünkü sizin arabanız var ve lanet olsun harikasınız. ama yaya geçidinde bari yol verin be. hiçkimse vermiyor lan yol, sadece kadınlar değil.

ayrıca şunu da söyleyeyim, sokakta yol verme falan öyle söylendiği gibi avrupa ülkelerinde falan da pek yok. new york'ta mesela yaya geçidinde falan yol verirler ama sokakta öyle hiçbir araba durmaz ama sizin için. fakat kaliforniya öyle mi? ister yaya geçidi olsun, ister sokak, ister otoparkta olun araba size her koşulda yol veriyor abi. böyle bir saygı yok lan. bana hayatımda yaya geçidinde durmamışlardı, ilk gittiğim gün otoparkta bana araba yol verdi. dedim herhalde çok kibar bi kadın. sonra sokağa doğru giderken süratlı giden bir araba böyle bir anda durdu. ben ne olduğumu şaşırdım ne yapacağımı bilemedim yerimde durdum. bana böyle geç geç diyor. ne olduğumu şaşırmıştım ya.

neyse çok konuştum, arkadaşım bu sığırlık kadınlara özgü değil. hepiniz ordaydınız be!

devamını okuyayım »
24.05.2017 21:02