carlebee

  • aklıselim (561)
  • 791
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

abisi tarafından yatağında vurulan genç kız

yok abi üzülemiyorum ya. ne kadar zorlasam da üzülemiyorum.

sen 15 yıldır kadın cinayetlerini önlemeyen, hatta gizliden gizliye şaka gibi cezalar vererek destekleyen, namus korumayı erkeklik addeden barzo barzo tipleri koruyup kollayan bir partiyi, bir kadın olarak desteklersen o zihniyet gelir eninde sonunda seni bulur ablacım.

bak facebook, instagram sayfalarına yapılan yorumlara. oralarda bile senin haline üzülen, abine idam, müebbet isteyen insanların hepsi katı bir şekilde kadına şiddete karşı olan insanlar. siyasi olarak senin görüşüne yakın insanların sana yaptıkları yorumlarsa;

-su testisi su yolunda kırılır, abinin arkadaşlarıyla kırıştırırsan böyle olur,
-her canlı ölümü tadacaktır ,
-hızlı yaşadı genç öldü vs. vs. şeklinde.

seninle aynı fikri savunan insanların kalpsizliğine, vicdansızlığına bakar mısın? sen ilk değilsin. bu adamlar daha önceki kadın cinayetlerinde de aynı tepkileri verdiler. biz bu adamlara tepkilerinden dolayı kızdığımızda da senin gibi tipler çıkıp bu adamları savundu.

savunmayanlar da kenarda sessizce oturup hiçbir şey yokmuş gibi davrandı. ama bu sessizliğin onlara arka çıkmak anlamına geldiğini anlayamadılar bir türlü.

bu insanların kötü olduğunu anlamanız için illa sizin başınıza mı gelmesi lazım? başkasının başına gelenlere verilen tepkileri görüp bu insanların gerçekten kötü olduklarını anlayamıyor musunuz?

şu anda senin başına gelenleri okuyup seni kınayan kaç tane kadın var bu ülkede farkında mısın? biriyle sinemaya gittin diye seni yollu ilan eden? 3 gün sonra biri çıkıp bu zihniyeti eleştirdiğinde, eleştirene karşı çıkacak kaç kadın var? tıpkı senin burada yaptığın gibi.

cumhuriyet gazetesine saldırıdan yargılanan abine ''gururlu'' sıfatını uygun bulurken hiç mi düşünmedin ablacım o binada saldırıya uğrayan insanları? hiç mi düşünmedin onların da aileleri olduğunu?

benim bu entryme de tepki gelecek emin ol. ölmüş bir kadının arkasından onu suçlayan bir yazı yazmaya utanmıyor musun diyecek bazı arkadaşlar.

haklılar mı?

evet sonuna kadar haklılar.

ama bu arkadaşlar maalesef ki seninle aynı görüşte olan insanlar değil, benimle aynı görüşte olan insanlar olacak.

neyse toprağın bol olsun ne diyelim.

devamını okuyayım »
01.03.2017 13:05