cassius clay

  • 1112
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

7 şubat 2018 icloud açığı ve apple rezaleti

muhtemelen kelime hatası yapan ya da icloud notes a not alacağım diye notes@icloud.com a mail atan mal sürüsünden kaynaklanan bir durum.

vaktiyle gmail den aldığım bir e-posta adresim vardı ve sadece soyadımdan oluşuyordu. nadiren girip kontrol ettiğim bir mail hesabı.
clay@gmail.com diyelim

arkadaş, tam 5 tane insanın hayatına ortağım şu anda. vaktiyle insanlar kayıt oldukları yerlere nasıl olsa boştadır, alırım diye clay@gmail.com adresini mi vermişler, yazarken yanlış/okunaksız mı yazmışlar, kurumdaki veri girişi yapan kişi mi hata yapmış bilmiyorum ancak sayının 1 değil 2 değil 5 olması saçma.

ilk hatalı maili 5 sene önce gördüm. bir baktım iş bankası hesap ekstresi. yahu benim iş bankası hesabım bile yok dedim ve mailin yalan dolan virüs olmadığından emin olup açtım. bildiğin süleyman clay isminde bir adam. üstelik istanbul'da da değil izmir'de yaşıyor. hali vakti yerinde, inşaat firması var. ne yemiş, ne içmiş, ne almış, kaç para harcamış her şey ortada. sadece iş bankasından geldiği için üstünde durmadım, hata olmuştur dedim ancak adam her yere bu mail adresini vermiş. diğer bankalar, elektrik, su, internet faturaları. inat ettim adamı buldum. izmir'de firma sahibi bir adam. aradım, sekreteri çıktı. adamı istiyorum bağlamaz. tutturdu sen kimsin. neyse güç bela adama bağlandım. dedim beyefendi böyle böyle, ciddi bir sıkıntı var. bunu düzeltin isterseniz. adam umursamadı bile, he tamam bakarız ederiz dedi kapattı. yahu adam digitürk abonesi ve 3 akşamda bir erotik film izliyor. bu derece hayatı ortada, adamın umrunda değil. ben de bana ne amk dedim bıraktım peşini.

2-3 sene önce bir ara mailime tekrar bakayım dedim. bu adam gibi 4 kişi daha gelmiş hayatıma ve 4 ü de kadın. şimdi adamdan dersimi almışım zaten, kadını/kadınları bir şekilde bulup arasam başıma iş alacağım eminim. vururlar beni yeminle. hiç ses etmedim o yüzden. hepsinin ortak özelliği asla kişisel bir yazışma yok. hep kurumlarla ilgili gönderiler. zaten kişisel bir yazışma olsa artık farkında olur ya da umursarlar diyorum ama kurumsal gönderiler de hassas bilgi içeriyor sonuçta.

bazen canım sıkıldıkça açıp inceliyorum. çarşamba sinemaya giden, koton'da sezon indiriminden faydalanan, miami'ye uçak bileti alan herkesin dökümü önümde. mesela ayşe doğum yapmış. nereden mi biliyorum, bebek eşyaları alınmaya başlanmış. fatma ise tatile gitmiş kankileriyle. nasıl mı biliyorum, e instagram açık olunca tatil fotoları ve kankiler ortada. pınar'ın doğalgaz faturası artmış ancak sebebini henüz çözemedim. gizem taşınmış mesela artık daha iyi bir semtte ama hala psikoloğa gitmeye devam ediyor.

ben mi manyağım bu insanlar mı tam emin değilim ama bu ne rahatlıktır arkadaş. hadi yanlış yazdın, sormuyor musun bankana ya da ilgili kurum neyse bana e-posta bildirimleri gelmiyor diye.

kvkk uyarınca töhmet altında kalır mıyım onu da bilmiyorum. kalırsam bu ne sikim bi iş o zaman herkes bilerek ya da bilmeyerek başkasının mail adresini yazsın ondan sonra da benim özelimi nasıl okursun da vidi vidi.

(bkz: bilemiyorum altan)

devamını okuyayım »