casta prasta

  • 68
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

basur

10 adet patlıcanın (bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. temizle yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. soğuyunca içindeki sapları at. sarı renkli suyu buzdolabına koy.
-akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.
-sabah kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.
10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. bu 5 gün içinde sirke, turşu, domates, bulgur, çilek, acı biber yasak sonra hepsi serbest. demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.
hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.
eski hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. bu yüzden vucut onu geri çekemez. doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz. her akşam üç adet incir veya kayısı kurusu yiyerek kabızlığı önlemelisiniz.

zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten kurtulursunuz .eh eşşek de değilsiniz ya,bi dua edersiniz artık:))

devamını okuyayım »
19.06.2008 14:40